•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 264
   کد: 161716
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   شهردار مشهد مقدس در همایش"شوق خدمت " خادمان افتخاری خدمت به زائران پیاده آخر صفر:

   همه زائران باید در روزهای آخر صفر اسکان پیدا کنند/ خادمانی که می‌خواهند در این ایام به زائران خدمت کنند، زندگی نامه امام رضا (ع) را مطالعه کنند

   همچنین از حوزه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد می‌خواهم که زندگانی و سیره امام رضا (ع) را به زبانی ساده و روان در کتابچه‌های کوچکی منتشر و در اختیار زائران قرار دهند تا مردم با زندگی علی بن الموسی الرضا(ع) بیشتر آشنا شوند.
   همه زائران باید در روزهای آخر صفر اسکان پیدا کنند/ خادمانی که می‌خواهند در این ایام به زائران خدمت کنند، زندگی نامه امام رضا (ع) را مطالعه کنند

   شهردار مشهد مقدس در جمع خادمان افتخاری خدمت به زائران پیاده امام رضا (ع) با توصیه به مطالعه سیره و زندگی حضرت رضا(ع) گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که هیچ زائری در روزهای آخر صفر در شهر مشهد بی‌جا نماند و محلی را برای اسکان داشته باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در همایش "شوق خدمت" با شعار "مهمان داریم مهربان باشیم" که با حضور رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، افزود: ابتدا باید بدانید که قرار است به زائری خدمات‌رسانی کنید که به شوق زیارت حضرت رضا(ع) کیلومترها راه را با پای پیاده با عشق و علاقه می‌پیماید لذا باید جایگاهی که در آن قرار دارید را بشناسید.
   وی افزود: سال قبل و سال‌های گذشته اقدامات خوبی در راستای استقبال و خدمات‌رسانی به زائران در آخر صفر انجام شده اما در کنار این اقدامات توصیه می‌کنم که زندگی نامه حضرت رضا (ع) ، حدیث سلسله الذهب و شکل‌گیری و توسعه حرم امام رضا (ع) را مطالعه کنید تا بتوانید در هنگام خدمت‌رسانی گوشه‌ای از زندگانی و رافت امام مهربانی‌ها را به زائران حضرتش انتقال دهید.
   شهردار مشهد مقدس اضافه کرد: همچنین از حوزه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد می‌خواهم که زندگانی و سیره امام رضا (ع) را به زبانی ساده و روان در کتابچه‌های کوچکی منتشر و در اختیار زائران قرار دهند تا مردم با زندگی علی بن الموسی الرضا(ع) بیشتر آشنا شوند.
   تقی‌زاده خامسی با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین اظهار کرد: امسال در این راهپیمایی که حدود 20 میلیون نفر در آن شرکت داشتند و در دنیا بی‌نظیر است حضور داشتم، مردم عراق در پذیرایی از زائران امام حسین (ع) سنگ تمام می‌گذارند، ما نیز در ایام شهادت حضرت رضا(ع) کم مهمان نداریم و پیش‌بینی می‌شود بیش از 5-6 میلیون زائر به مشهد بیایند لذا باید برای خدمات‌رسانی به زائران آماده باشیم که امیدوارم روزی برسد که از زائر امام رضا (ع) در شان حضرتش پذیرایی کنیم.
   شهردار مشهد مقدس ادامه داد: به همکارانم در شهرداری تاکید کرده‌ام که برای پذیرایی از زائران امام رضا(ع) آماده باشند و ابزار لازم را برای خدمات‌رسانی به زائران در روزهای پایانی صفر محیا کنند.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 264
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .