•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 219
   کد: 161922
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
   منطقه 3 مشهد هم در حال پذیرایی از زائران پیاده دهه آخر صفر است؛

   قدم قدم با زائران پیاده امام مهربانی‌ها

   ایستگاه استقبال از زائرین در ورودی جاده کلات مشتمل بر غرفه‌هایی مانند پذیرایی، واکس، کودک و نوجوان، خدمات پزشکی و سلامت، مشاوره مذهبی، ماساژ و... است که تمامی این بخش‌ها به صورت حمایتی و با حضور و مشارکت سمن های اجتماعی و شهروندان ساکن در منطقه 3 از زائرین میزبانی خواهند کرد.
   قدم قدم با زائران پیاده امام مهربانی‌ها

   زائران با شوق و وصال ابراز ارادت به سلطان توس، علی بن موسی الرضا(ع) مسیر چند روزه را با پای پیاده طی می‌کنند تا عشق و ارادت به اهل بیت(ع) را که پیامبر(ص) خواستار آن بوده است را به بهترین شکل به ارمغان بیافرینند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، همه ساله پیر وجوان در این مسیر گام نهاده اند تا نشان دهند مسیر نوکری سن وسال نمی شناسد و وسیله و ابزاری نمی‌خواهد، پای پیاده هم می‌توان ابراز محبت کرد.
   در این راستا شهرداری منطقه 3 نیز آماده خدمت رسانی به زائران است که مجتبی زمانیان شهردار منطقه 3، آمادگی منطقه برای استقبال از زائرین دهه پایانی صفر را مناسب توصیف وگفت: ایستگاه‌های استقبال از زائرین در تالار راه آهن مشهد و ابتدای جاده کلات برپا و تجهیزات مورد نیاز استقرار یافته است و شرایط پیشواز از زوار مهیاست.
   وی هدف اصلی این اقدامات را ساماندهی، هدایت مناسب و استقبال شایسته از زائران حضرت رضا(ع) عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ میزبانی، اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های موجود زیارتی- اقامتی، گردشگری و تفریحی، خدمات فرهنگی و رفاهی در محل ایستگاه‌های استقبال ز زائر پاسخگویی به بخشی از نیازهای زوار عزیز است که در این اماکن قابل دسترسی است.
   زمانیان همچنین با اعلام اینکه ایستگاه استقبال از زائران پیاده ایام شهادت حضرت امام رضا(ع) با عنوان «قدم‌های آسماتی تا امام مهربانی» بیش از 5سال است که به صورت سازمان یافته در حال خدمت‌رسانی به شهروندان است گفت: این ایستگاه به مدت 6 روز و تا پایان ایام سوگواری حضرت ثامن الحجج(ع) و با مشارکت شهروندان، شوراهای اجتماعی محلات و هیئات مذهبی دایر است و به صورت میانگین هرساله، بیش از 17هزار زائر پیاده مسیر ورودی کلات به مشهد را پوشش می‌دهد.
   به گفته وی، ایستگاه استقبال از زائرین در ورودی جاده کلات مشتمل بر غرفه‌هایی مانند پذیرایی، واکس، کودک و نوجوان، خدمات پزشکی و سلامت، مشاوره مذهبی، ماساژ و... است که تمامی این بخش‌ها به صورت حمایتی و با حضور و مشارکت سمن های اجتماعی و شهروندان ساکن در منطقه 3 از زائرین میزبانی خواهند کرد.
   زمانیان ابراز کرد: این خدمات در ایستگاه راه آهن مشهد با مشارکت شوراهای اجتماعی محلات و در قالب راهنمای زائرین و به صورت خدمات ویژه برای معلولین و ناتوانان جسمی و ... خواهد بود.

   تعداد بازدید: 219
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .