•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 211
   کد: 163196
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد

   ایجاد نشاط در جامعه صرفا برگزاری کنسرت نیست/ ورزش می‌تواند نشاط درونی ایجاد کند

   شورای اسلامی شهر مشهد موضوع توسعه ورزش‌های همگانی را در دستور کار قرار داده و برای این منظور اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است.
   ایجاد نشاط در جامعه صرفا برگزاری کنسرت نیست/ ورزش می‌تواند نشاط درونی ایجاد کند

   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ایجاد نشاط در جامعه صرفا برگزاری کنسرت نیست.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی با بیان این مطلب، در اولین سمینار توسعه ورزش شهروندی که در آمفی تئاتر دانشکده حقوق دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: ورزش کردن آثار تعاملی و اجتماعی ویژه‌ای به دنبال دارد و سبب می‌شود افراد به امید درونی و سرزندگی برسند. وقتی اجزای جامعه به این حس درونی دست یابند، جامعه به نشاط می‌رسد. پس می‌توان گفت ایجاد نشاط در جامعه صرفا برگزاری کنسرت نیست بلکه می‌تواند جامعه از افرادی تشکیل شود که با ورزش کردن سرزنده و با نشاط هستند و نشاط درونی دارند.
   وی با تاکید بر اینکه ورزش در بعد فردی و اجتماعی زندگی دارای اهمیت است، افزود: گرچه به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که پرداختن به ورزش در زندگی روزمره را به امر غیر ضروری تبدیل کرده ایم.
   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: به دنبال تغییر رویکرد و نگرش افراد در ضروری ندانستن موضوع پرداختن به ورزش هستیم.
   اصولی با اشاره به اینکه در صورت نهادینه شدن ورزش، شاهد بروز آثار آن در بازه زمانی طولانی خواهیم بود، بیان کرد: پس شورای اسلامی شهر مشهد موضوع توسعه ورزش‌های همگانی را در دستور کار قرار داده و برای این منظور اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است.
   وی به برگزاری همایش‌ها و جلسات پیرامون این موضوع اشاره کرد و گفت: این امر به گسترش فرهنگ ورزش کردن کمک می کند.
   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: حمایت از ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای نیز از سوی شورای اسلامی شهر دارای تاکید است. چرا که حس غرور و افتخاری که در نتیجه یک رقابت ورزشی پدید می‌آورد، سبب نشاط اجتماعی می‌گردد.
   اصولی افزود: از طرف دیگر ارائه الگوهای ورزشی مناسب به جوانان و نوجوانان می‌تواند ره آورد خوبی برای حمایت از ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی باشد.
   وی در خصوص ورزش بانوان یادآور شد: مادرانی که به لحاظ جسمی و روحی دچار آسیب هستند، به مراتب بیشتر از سایر افراد می‌توانند جامعه را دچار آسیب کنند. چرا که زنان در ارتباط با خانواده نقش کلیدی را ایفا می‌کنند و ضرورت دارد بر روی سلامت زنان و مادران در جامعه بیشتر کار کرد.
   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در این دوره شورا، تلاش شده امکانات و اعتبارات بین ورزش مردان و زنان به صورت مساوی تقسیم شود و دعوت از بانوان در برگزاری همایش‌های همگانی مورد توجه قرار گیرد.
   اصولی دیگر اهمیت پرداختن به ورزش را در افزایش تعاملات اجتماعی خواند و گفت: کاهش روابط بین افراد جامعه، خانواده‌ها، همسایگان و غیره موضوعی است که بر زندگی‌هایمان سایه افکنده و ورزش همگانی دارای اثر مثبت اجتماعی در توسعه تعاملات است.
   گفتنی است اولین سمینار توسعه ورزش شهروندی با مشارکت شهرداری منطقه 9، دانشگاه فردوسی مشهد و سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 211
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .