•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 194
   کد: 163376
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
   شهردارمنتخب مشهد مقدس در همایش "مرا بشنو"؛

   خشونت جایی بروز می کند که شفافیت و گردش آزاد اطلاعات نیست/خشونت اداری در سازمانها و وضعیت های مختلف وجود دارد

   شاید یک نفر برنده خشونت باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشد که این خشونت از سازمان بیرون نمی رود و در مجموعه می ماند و گسترش پیدا می کند و بازنده همه هستند.
   خشونت جایی بروز می کند که شفافیت و گردش آزاد اطلاعات نیست/خشونت اداری در سازمانها و وضعیت های مختلف وجود دارد

   شهردار منتخب مشهد با اشاره به اینکه با موضوع خشونت اداری در سازمانها و وضعیت های مختلف روبرو هستیم، گفت: خشونت جایی بروز می کند که شفافیت و گردش آزاد اطلاعات وجود ندارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا کلایی امروز در همایش "مرا بشنو" در راستای ارتقاء عدالت و برابری در رفتار سازمانی با بیان اینکه امروز نیاز داریم یکدیگر را بشنویم و با هم گفتگو کنیم، افزود: خشونت اشکال مختلفی دارد که یکی از انواع خشونت تحت فشار قرار دادن و کنترل و وادار کردن افراد به کاری است که اراده و آگاهی انجام آن کار را ندارد.
   وی اضافه کرد: متاسفانه اینگونه خشونت که بیشتر کلامی و ارتباطی است در سازمانها از جمله شهرداری مشهد وجود دارد که باید از میان برود.
   وی تصریح کرد: اینگونه خشونت ها زمانی بروز می کند که جریان آزاد اطلاعات و شفافیت در سازمان وجود نداشته باشد و در مقابل اطلاعات نادرست و یا دروغ جریان داشته باشد که این خود یک نوع از اشکال خشونت در سازمان است.
   کلایی با اشاره به اینکه زمانی فردی را می توان وادار به کاری که اراده و تمایلی به آن ندارد کرد، که اطلاعات غلط در اختیارش قرار داشته باشد، اظهار کرد: در مجموع مهمترین منبع خشونت، نبود شفافیت و گردش آزاد اطلاعات است.
   شهردار منتخب مشهد ادامه داد: فقدان شفافیت و گردش آزاد اطلاعات و در مقابل ترویج دروغ و اطلاعات غلط که فرد را وادار به کارهایی که تمایل واراده آن را ندارد می کند، بیشتر از سوی روئسا و افرادی انجام می شود که می خواهند افراد را کنترل کنند لذا از خشونت استفاده می کنند.
   وی افزود: اگر به این نکته که شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در شهرداری گسترش پیدا کند توجه کنیم، می توانیم خشونت کلامی و ارتباطی را دراین سازمان کاهش دهیم.
   وی با بیان اینکه از میان رفتن خشونت بر عهده خود افراد و حوزه منابع انسانی است، اضافه کرد: حوزه منابع انسانی باید شفافیت و اطلاعات درست را در خصوص سیستم ارتقاء، دریافت پاداش و بهتر شدن وضعیت کارکنان گسترش داده تا برای افراد مشخص شود که چگونه در سازمان ارتقا پیدا می کنند و پاداش می گیرند، تا براساس نبود شفافیت و اطلاعات غلط وادار بکاری که میل و اراده آن را ندارند نشوند لذا وجود شفافیت و گردش آزاد اطلاعات خشونت را کاهش می دهد.
   وی اضافه کرد: یکی دیگر از راهکارهای از میان رفتن خشونت خود افراد مشغول بکار در سازمان هستند که نباید اجازه دهند گردش غلط اطلاعات جریان پیدا کند و جلوی انتشار خشونت را بگیرند.
   کلایی ادامه داد: شاید یک نفر برنده خشونت باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشد که این خشونت از سازمان بیرون نمی رود و در مجموعه می ماند و گسترش پیدا می کند و بازنده همه هستند.
   شهردار منتخب مشهد گفت: از همه همکارانم به ویژه حوزه منابع انسانی می خواهم گردش آزاد اطلاعات و کاهش خشونت را جدی بگیرند و برای انتقال این پیام به دیگران ما را کمک کنند و من هم این موضوع را جدی تر پیگیری خواهم کرد.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 194
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .