•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 122
   کد: 166238
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
   رئیس کارگروه مدیریت بحران و ایمنی شورای شهر مشهد:

   تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی افزایش می‌یابد/ نیروهای آتش‌نشان باید از حمایت‌های قانونی لازم برخوردار باشند

   شورای پنجم شهر مشهد درصدد است تا با کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدهای پایدار هزینه‌‎ بتوانیم اعتبارات برای ظرفیت‌هایی مثل آتش‌نشانی را تامین و دغدغه‌های موجود را کم کنیم.
   تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی افزایش می‌یابد/ نیروهای آتش‌نشان باید از حمایت‌های قانونی لازم برخوردار باشند

   رئیس کارگروه مدیریت بحران و ایمنی شورای شهر مشهد با بیان اینکه تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی افزایش می‌یابد، گفت: شورای پنجم بر این باور است که نیروهای فعال در بخش خصوصی و سازمانی آتش‌نشانی باید از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های قانونی لازم برخوردار باشند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بتول گندمی در حاشیه یازدهمین نشست کارگروه مدیریت بحران و خدمات ایمنی شورای شهر مشهد، ضمن بازدید از مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی به گفتگو با خبرنگاران پرداخت و اظهارکرد: اقداماتی که از سوی این سازمان در حوزه پژوهش، تهیه تجهیزات و بومی‌سازی بسیاری از اقلام انجام شده قابل تقدیر است.
   وی با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در مجموعه سازمان آتش‌نشانی شهر مشهد وجود دارد و نیازمند حمایت و پیشتیبانی بیشتری است، گفت: آنچه در این بازدید روشن شد این است که نیروهای خدوم و دلیر آتش‌نشانی برای مقابله با انواع حوادث آمادگی دارند و از تجهیزات و اقلام موردنیاز در شرایط مختلف بهره می‌برند.
   رئیس کارگروه مدیریت بحران و ایمنی شورای شهر مشهدمقدس تاکید کرد: چنین امکانات و سطح آمادگی لازمه شهری با 3 میلیون و 260 هزار نفر جمعیت است؛ مشهدمقدس سالانه 30 میلیون زائر و مسافر را نیز به خود می‌بیند لذا باید در جهت ارتقای این سطح از امکانات نیز گام برداریم و برای روزهای مبادا پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشیم چراکه در چنین مواقعی همه شهروندان انتظار دارند سیستم مدیریت بحران و ایمنی شهر مشهد از قبل آماده باشد و تجهیزات لازم را فراهم آورد.
   گندمی اعتماد و اتکاء شهروندان به توان پرسنلی و تجهیزات آتش‌نشانی را موجب آرامش فکری، ذهنی و روحی برای مردم دانست و گفت: پیرو همین موضوع، شورای پنجم شهر مشهد نسبت به حوزه آتش‌نشانی و ایمنی اعم از بعد آموزشی، توجه ویژه حوزه پرسنلی و خرید تجهیزات و اقلام مورد نیاز نگاه حمایتی دارد.
   وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌‌هایی که در برنامه عملیاتی 1400-97 شهرداری مشهد به توجه شد حفظ مدت زمان 4 دقیقه‌ای رسیدن به صحنه حوادث بوده است، اظهارکرد: با توجه به افزایش وسعت شهر و شرایط خاص ترافیکی حاکم، افزایش تعداد ایستگاه‌ها و تعداد پایگاه‌ها در دستورکار قرار گرفته و برنامه جامعی در این زمینه وجود دارد.
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه افزایش ایستگاه‌ها و پایگاه‌های آتش‌نشانی، افزایش تجهیزات و ادوات و نیروی پرسنلی را نیز می‌طلبد، افزود: حوزه آتش‌نشانی در زمینه‌های یاد شده نیازمند سرمایه‌گذاری است تا در مواقع بحران از کارآمدی و توانمندی مناسب برخوردار باشد؛ در این حوزه آمادگی کاملی در فضای شورای پنجم شهر مشهد وجود دارد.
   وی در پاسخ به سوالی مبنی چگونگی جذب نیرو در سازمان آتش‌نشانی، تصریح کرد: جذب نیرو در این مجموعه باید با مجوز وزارت کشور باشد و اگر این مجوز صادر شود، بدون شک جذب نیرو خواهیم داشت؛ تاکنون این بحث در دستورکار نبوده و اگر بنا به جذب نیرو باشد باید بودجه لازم برای آن پیش‌بینی شود.
   گندمی با بیان اینکه در سنوات گذشته هزینه های جاری شهرداری از رشد چشم‌گیری برخوردار بوده است، گفت: شورای پنجم شهر مشهد درصدد است تا با کاهش هزینه‌ها و افزایش درامدهای پایدار هزینه‌‎ بتوانیم اعتبارات برای ظرفیت‌هایی مثل آتش‌نشانی را تامین و دغدغه‌های موجود را کم کنیم.
   وی در ادامه اظهارکرد: شورای پنجم بر این باور است که نیروهای فعال در بخش خصوصی و سازمانی آتش‌نشانی باید از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های قانونی لازم برخوردار باشند.
   وی با تاکید بر اینکه ضریب امنیت شغلی آتش‌نشانان برای ما دغدغه است، تصریح کرد: در آیین‌نامه تدوینی سعی کردیم این موضوع را به صورت جدی مدنظر قرار دهیم و در صورتی‌که متولی مربوطه در زمینه امنیت شغلی و آموزش‌ها و آمادگی نیروها کوتاهی داشته باشد آن را اصلاح و با آن به صورت مقتضی برخورد خواهیم کرد.
   رئیس کارگروه مدیریت بحران و ایمنی شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای پنجم سعی بر حمایت و ارتقاءی سطح تجهیزات سازمان آتش‌نشانی دارد، گفت: اقدامات لازم برای خرید 53 میلیارد تومان ماشین آلات و تجهیزات آتش‌نشانی انجام شده و خرید بالابرهایی که از سال 96 کلیدخورده نیز در حال نهایی شدن است.
    

   تعداد بازدید: 122
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .