•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 672
   کد: 176117
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
   استاد حوزه و دانشگاه:

   امام خمینی(ره) برگزیده خداوند برای رهبری امت اسلامی است

   پیامبر(ص) آمده است تا زنجیرهای بسته شده بر دست و پای بشریت را باز کند و آنان را که به اوهام مبتلا شده اند، رها سازد.
   امام خمینی(ره) برگزیده خداوند برای رهبری امت اسلامی است

   استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام خمینی (ره) برای رهبری امت اسلامی از سوی خداوند برگزیده و به وی سرچشمه های حکمت عطاء شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی ضمن ایراد سخنرانی در مراسم «در فراق آیینه» ویژه بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خردادماه که امروز دوشنبه سیزدهم خردادماه مصادف با ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) در نمازخانه شهرداری مشهد به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) و حوزه مقاومت شهید اعلمی با محوریت پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار داشت: خداوند امام خمینی (ره) را برای رهبری جامعه اسلامی انتخاب کرد و اگر خداوند بنده ای از بندگانش را برای خدمت به سایر بندگان انتخاب کرد، او را رها نمی کند. شرح صدر به وی عطاء می کند. همت بلند به وی
   می بخشد، سرچشمه های حکمت بر جرگه جانش جاری می سازد و در این مسیر آنچه را که باید به لحاظ شناخت و ادراک بدهد، ارائه می کند.
   وی با اشاره به اینکه در جای جای قرآن سفارش شده که افراد در مسیر و نوع حرکت و کار از پیامبر(ص) الگو بگیرند، گفت: شیوه و سیره ای که ایشان بر مبنای آن زیستند، بهترین الگو برای زندگی ما است.
   استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه وظیفه ما آن است که آنچه حلال و حرام است باید گردن نهیم، بیان کرد: پیامبر(ص) آمده است تا زنجیرهای بسته شده بر دست و پای بشریت را باز کند و آنان را که به اوهام مبتلا شده اند، رها سازد.
   حجت الاسلام راشد یزدی ادامه داد: سپس ائمه اطهار (ع) و ولی فقیه و علما نیز در مرتبه های بعدی وجود دارند. در این بین مردی در بین علماء قد علم کرده و نهیب زده است که بسیاری از ما را بیدار نمود و راه را به ما نشان داد.
   وی گفت: امام همه هم و غم خود را حرکت در مسیر الهی با نیت پاک قرار داد و آنچه امروز باقی است روش اوست.
   این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه امام(ره) تمام خواص رهبری را داشت، بیان کرد: اصل کار ایشان بر ارائه خدمت واقعی به مردم استوار بود. عبادت مهم است و در راس همه عبادات خدمت به مردم مطرح است. ثواب چنین خدمتگذاری قابل مقایسه با هیچ چیز نیست.
   حجت الاسلام راشد یزدی با اشاره به اینکه ضرورت دارد افراد گره ای از کار بندگان خدا باز کنند، گفت: این کار اجر 90 سال عبادت بی وقفه در درگاه خداوند را دارد. اما اگر بتوانیم گره گشایی کنیم و این مهم محقق نشود، روز قیامت کور محشور شده و مسیرمان جهنم قرار می گیرد و در روز قیامت هیچ عذری در این زمینه وجود ندارد.
   وی خاطرنشان کرد: خداوند به تک تک کارمندان دستگاه ها نیز این توفیق خدمتگزاری را عطاء کرده و باید در این زمینه حساس بود و حقوق ارباب رجوع را رعایت کرد.
   گفتنی است که در ادامه این مراسم قاریان کشوری و بین المللی به قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداختند و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت نیز در غم فقدان معمار کبیر انقلاب، مرثیه سرایی کردند؛ در پایان این مراسم که جمعی از مسوولین استان و مدیران شهری و کارمندان و شهروندان حضور داشتند وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره) نیز بین آنها توزیع گردید.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 672
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .