•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 227
   کد: 178456
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد:

   رسیدگی به 2033 پرونده در کمیسیون ماده 7 شهرداری مشهد طی سال گذشته

   بیشترین تخلفات صورت گرفته در سال گذشته به دلیل خشکیدگی و از بین رفتن درختان در اثر انجام عملیات ساختمانی، پیش آمدگی‌های خارج از ضابطه و عدم لحاظ نمودن درختان به هنگام طراحی اولیه نقشه ساختمان بوده است.
   رسیدگی به 2033 پرونده در کمیسیون ماده 7 شهرداری مشهد طی سال گذشته

   مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: کمیسیون ماده 7 شهرداری مشهد در سال گذشته به 2033 پرونده رسیدگی کرد که از این تعداد 1420 پرونده مربوط به تقاضای شهروندان و 613 پرونده در خصوص تخلفات صورت گرفته از سوی شهروندان بوده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی با اعلام مطلب بالا تصریح کرد: در محیط‌های شهری تقابل ظاهری منافع انسان با درخت در پاره‌ای از مواقع اجتناب‌ناپذیر است که در نتیجه آن برخی از شهروندان به طور عمد یا سهوا اقدام به قطع، آسیب‌رسانی و از بین بردن درختان می‌کنند که در این راستا با افراد متخلف برخورد می‌شود.
   وی ضمن اشاره به تشکیل کمیسیون ماده 7 به منظور رسیدگی به تخلفات این حوزه ادامه داد: این کمیسیون متشکل از نماینده شورای اسلامی شهر مشهد، معاون خدمات شهری شهرداری، و مدیرعامل سازمان پارک‌ها است.
   سلامی افزود: بیشترین تخلفات صورت گرفته در سال گذشته به دلیل خشکیدگی و از بین رفتن درختان در اثر انجام عملیات ساختمانی، پیش آمدگی‌های خارج از ضابطه و عدم لحاظ نمودن درختان به هنگام طراحی اولیه نقشه ساختمان بوده است .
   مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد در خصوص نحوه دریافت مجوز برای قطع، انتقال و هرس درختان در صورت نیاز افزود: متقاضیان می‌توانند بدون مراجعه حضوری برای ثبت درخواست خود به آدرس الکترونیکی GSMS.MASHHAD.IR مراجعه و درخواست خود را ثبت کرده و کد رهگیری دریافت کنند.
   سلامی افزود: پس از بازدید کارشناس فضای سبز و بنا به تشخیص کمیسیون ماده ۷ در صورت موجه بودن درخواست متقاضی، عوارض تعیین شده مطابق تعرفه مصوب شورای اسلامی شهر مشهد توسط متقاضی پرداخت و مجوز قطع، انتقال و یا هرس درختان صادر می‌شود.
   وی با ارائه توصیه‌هایی در خصوص جلوگیری از قطع و آسیب‏‎رسانی به درخت تصریح کرد: شهروندان و مهندسان ناظر باید توجه داشته باشند در زمان طراحی ساختمان و جانمایی درب پارکینگ، درختان معبر را مد نظر قرار داده تا حدالامکان ورودی پارکینگ خود را در محل کم‌درخت و یا فاقد درخت قرار دهند.
   سلامی بیان کرد: هرگونه آسیب‌رسانی، خشکاندن و یا قطع درختان از سوی شهروندان مشمول پرداخت عوارض ، قفل شدن پرونده شهرسازی ایشان و جلوگیری از صدور پایان کار تا تسویه حساب نهایی و نیز معرفی به مراجع قضایی است.
   مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد عنوان کرد: هرس درختان معابر نیز بدون دریافت مجوز از سوی شهرداری مشهد ممنوع بوده و انجام عملیات هرس صرفا توسط کارشناسان فضای سبز، پس از ثبت درخواست متقاضی، طی مراحل بازدید، انجام خواهد گرفت.
    

   تعداد بازدید: 227
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .