•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 378
   کد: 180445
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
   معاون اول رییس جمهور:

   الگوی مثلث توسعه می تواند در بسیاری از استان ها اجرایی شود

   فضای کسب و کار خراسان رضوی شرایط خوبی دارد اما باید بیش از پیش حمایت شود و در این راستا حمایت ائمه جمعه و دستگاه قضایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
   الگوی مثلث توسعه می تواند در بسیاری از استان ها اجرایی شود

   معاون اول رییس جمهور گفت: الگویی که در حوزه پیشبرد اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی اجرایی شده است، می تواند در بسیاری از استان های کشور اجرا شده و نتایج موفقی هم داشته باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، اسحاق جهانگیری عصر امروز در نشست مشترک شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور استاندار خراسان رضوی، شهردار و جمعی از اعضا و رییس شورای شهر مشهد و وزرای جهاد کشاورزی و اقتصاد در تالار شهر مشهد برگزار شد، افزود: استاندار خراسان رضوی همواره ایده های نو ارائه می کنند و حرف های جدیدی می زنند.
   وی اضافه کرد: خوشختانه الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان کرمان آثار بسیار خوبی داشته و منطقه ای مانند قلعه گنج پیشرفت و توسعه قابل توجهی پیدا کرد.
   وی با بیان اینکه الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با جدیت بیشتری در خراسان رضوی اجرایی شده و مسئولیت توسعه این استان بر عهده فعالان و بنگاه های اقتصادی گذاشته شده است، اظهار کرد: بنگاه های اقتصادی باید به مسئولیت اجتماعی خود هم عمل کنند.
   جهانگیری تصریح کرد: فضای کسب و کار خراسان رضوی شرایط خوبی دارد اما باید بیش از پیش حمایت شود و در این راستا حمایت ائمه جمعه و دستگاه قضایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
   معاون اول رییس جمهور ادامه داد: شرایط امروز کشور با شرایط سال گذشته قابل مقایسه نیست و در این راستا باید با مردم همدردی کرده و از آنان عذرخواهی کنیم اما باید توجه داشت که با وجود اعمال فشارهای اقتصادی، اقتصاد کشورمان از هم فرو نپاشید و برخلاف انتظار دشمن، مردم به آینده اقتصاد امیدوار شده اند.
   جهانگیری با بیان اینکه تمرکز آمریکا از یک سمت بر روی بودجه دولت و از سوی دیگر بر روی درآمدهای نفتی بوده است، افزود: ما امروز در شرایط سختی به لحاظ بودجه ای قرار گرفته ایم؛ در لایحه بودجه امسال پیش بینی شده که 150 هزار میلیارد تومان درآمد از محل فروش نفت حاصل شود؛ با اینکه آمریکایی ها نتوانستند فروش نفت ایران را به صفر برسانند اما در این زمینه مشکلاتی ایجاد شده است.
   وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای تاب آوری یک کشور در برابر فشارهای اقتصادی خارجی است. رهبر معظم انقلاب همواره تاکید کرده اند که باید کار کرد تا اقتصاد کشور در مقابل تحریم ها با تلاطم مواجه نشود.
   معاون اول رییس جمهور گفت: آمریکایی ها پس از مشاهده اقتدار کشورمان در حوزه سیاسی، ثبات اقتصادی و اتحاد و همدلی داخلی این پیام را دریافت کردند که باید به دنبال مذاکره و گفت‌وگو با جمهوری اسلامی باشند.
   وی ادامه داد: ما مسیری را که برای اداره اقتصاد کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی اقتصاد با تکیه بر ظرفیت های داخلی در پیش گرفته ایم را باید ادامه دهیم اما طبیعی است که مسئولان سیاسی کشور هم باید مسیر خود را در پیش بگیرند.
   جهانگیری با بیان اینکه نسبت به مسائل استان خراسان رضوی حساس هستیم، تصریح کرد: همه باید برای حل مشکلات این استان دست به دست هم بدهیم. حاشیه شهر مشهد با یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت با مشکلات عدیده ای است و باید در راستای حل این مشکل گام برداریم.
   وی از طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به عنوان یک طرح موفق یاد کرد و گفت: الگویی که در خراسان رضوی اجرایی شده است، می تواند در بسیاری از استان های کشور اجرایی شود و نتایج موفقی هم داشته باشد.
   معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: برای اجرای پروژه قطاربرقی مشهد-تهران به دنبال استفاده از فاینانس خارجی بودیم و قراردادی هم در این زمینه امضا شد اما متاسفانه به نتیجه نرسید با این حال از هرگونه پیشنهادی برای پیشبرد این پروژه استقبال می کنیم.
   معاون اول رییس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: شاید نیازمند این باشیم که برای اداره کشور یک مدل جدید مدیریتی تدوین کنیم تا هر کسی که مسئولیتی بر عهده می گیرد، در برابر مردم پاسخگو باشد و تحقق این مهم نیازمند اصلاح قانون اساسی است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 378
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .