•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 498
   کد: 181945
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض خبر داد:

   ثبت هفت حوض به عنوان نخستین اثر طبیعی مشهد در فهرست میراث طبیعی ملی کشور

   در ژرفای دره یکی از سرشاخه‌های رودخانه طرق به صورت یک پدیده رخ نموده و فضای منحصر به فرد و زیبای حوضچه‌ها را تشکیل داده است. آب از نخستین حوضچه سرریز می‌شود و به حوضچه بعدی می‌ریزد.
   ثبت هفت حوض به عنوان نخستین اثر طبیعی مشهد در فهرست میراث طبیعی ملی کشور

   مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض از ثبت هفت حوض به عنوان نخستین اثر طبیعی شهر مشهد در فهرست میراث طبیعی ملی کشور خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رشید صحابی با بیان این مطلب، گفت: منظر طبیعی هفت حوض در اولین همایش شورای میراث طبیعی کشور که پنجم و ششم شهریورماه در بندر انزلی برگزار شد، به عنوان نخستین اثر طبیعی شهر مشهد به ثبت رسید.
   وی با اشاره به اینکه هفت حوض نام یک منطقه جغرافیایی است، افزود: این منطقه با الهام از منظر طبیعی و ویژگی‌های آن به سبب وجود هفت حوضچه سنگی به نام ( دولین ) به وجود آمده است. این حوضچه‌ها مربوط به دوران پالئوزوئیک زیرین است که عمر آنها طبق مطالعات انجام شده به دوران چهارم و اواخر دوران سوم زمین‌شناسی می‌رسد.
   مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض با بیان اینکه ساختار حوضچه‌ها در طول قرن‌های گذشته در اثر فرسایش‌های آبی شکل گرفته، گفت: در ژرفای دره یکی از سرشاخه‌های رودخانه طرق به صورت یک پدیده رخ نموده و فضای منحصر به فرد و زیبای حوضچه‌ها را تشکیل داده است. آب از نخستین حوضچه سرریز می‌شود و به حوضچه بعدی می‌ریزد.
   صحابی خاطرنشان کرد: به منظور صیانت و نگهداری از این پدیده برای نسل‌های آتی و معرفی آن به علاقمندان و گردشگران مواهب طبیعی و زیست محیطی مراحل مستندسازی و تهیه پرونده ثبتی اثر مذکور پیگیری شد.
   وی اظهار کرد: هفت حوض به عنوان نخستین اثر ملی طبیعی کلانشهر مشهد مورد تائید شورای عالی ثبت میراث طبیعی کشور قرار گرفت و ثبت گردید.
   مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض با اشاره به ظرفیت‌های منطقه گردشگری هفت حوض، بیان کرد: منطقه هفت حوض به دلیل وجود پتانسیل‌ها و استعدادهای گیاهی و جانوری خاص و وجود اماکن تاریخی – فرهنگی، طبیعی، فضاهای روستایی و نزدیکی به شهر مشهد، دارای پتانسیل‌های گردشگری است و می‌تواند به عنوان یک محور گردشگری غنی نقش مهمی در جذب گردشگران، زائران و شهروندان داشته باشند
   صحابی گفت: این منطقه می‌تواند به محل درآمد پایدار در حوزه گردشگری اقماری شهر مشهد تبدیل شود.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 498
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .