•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 537
   کد: 182579
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با انتقاد از بلاتکلیفی طرح های تفصیلی عنوان کرد؛

   ضابطه بلندمرتبه سازی و پهنه بندی حریم همچنان در انتظار ابلاغ اداره کل راه و شهرسازی

   ساخت و سازهایی در بافت های مختلف شهری در دست انجام است و برج هایی در سطوح مختلف در حال ساخت است، بدون اینکه پشتوانه های مطالعاتی مشخصی برای آن ها وجود داشته باشد.
   ضابطه بلندمرتبه سازی و پهنه بندی حریم همچنان در انتظار ابلاغ اداره کل راه و شهرسازی

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: ضابطه بلندمرتبه سازی و پهنه بندی حریم همچنان در انتظار ابلاغ اداره کل راه و شهرسازی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ با حضور در مناطق 4، 5، 6 و 8 مشهد، نقشه استراتژیک نظام ارزیابی عملکرد سازمانی را به مدیران و کارشناسان این مناطق ابلاغ کرد و به طرح مباحث پیرامون این نقشه پرداخت و مسائل حوزه های مختلف این مناطق را از نزدیک مورد بررسی قرار دارد.
   وی در این جلسات با اشاره به اینکه تحویل گیری طرح های تفصیلی و کار مشاوران باید بین شهرداری، شورای شهر و سازمان مسکن و شهرسازی به صورت مشترک انجام شود، گفت: اما ظاهرا مشاوران، بسیاری از خواسته ها مانند تراز اقتصادی طرح ها را تدوین نکرده اند و شهرداری برای تصویب طرح ها تحت فشار است.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با اشاره به ابلاغ طرح جامع طی سال های گذشته و انتقاد از بلاتکلیفی طرح های تفصیلی، اظهار کرد: قرار بود ضابطه بلندمرتبه سازی و پهنه بندی حریم ظرف مدت زمان یک ماه از سوی اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری ابلاغ شود. اما هنوز این ضوابط ابلاغ نشده و طرح ها مدام به مرحله بعد می رود و تفسیر آن کامل می گردد.
   وی با تاکید بر اینکه این طرح ها باید بعد از 10 سال به جمع بندی برسد، افزود: متاسفانه هنوز این مهم انجام نشده و این پروسه در بخش های عمومی و بسیار موثر بی پاسخ مانده است و بر این اساس تصمیم گیری دقیقی نمی توان اتخاذ کرد.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در ادامه خاطر نشان کرد: به دلیل عدم وجود طرح، پیشنهادات متعددی ارائه می شود که به تصمیم گیری موقت بیانجامد. تصمیم گیری هایی که در قالب طرح های شهری، کمیسیون ماده 5 و کمیته حریم و غیره مطرح می شود و موردی و مقطعی است.
   آل شیخ با اشاره به نداشتن دید کلان در مباحث عمده، بیان کرد: ساخت و سازهایی در بافت های مختلف شهری در دست انجام است و برج هایی در سطوح مختلف در حال ساخت است، بدون اینکه پشتوانه های مطالعاتی مشخصی برای آن ها وجود داشته باشد.
   وی عنوان کرد: هیچ پهنه ای را برای هیچ کاری تعریف نکردیم و همه تصمیم گیریها به صورت موردی در قالب کمیسیون هایی از این دست اتخاذ می گردد.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در ادامه با انتقاد از عملکرد مشاوران طرح تفصیلی، بیان کرد: خدمات در بسیاری از بخش ها تعریف نشده و بسیاری از پرسشها بی پاسخ مانده و موارد شناوری در طرح وجود دارد که پاسخگویی نشده است.
   گفتنی است، نقشه استراتژیک نظام ارزیابی عملکرد سازمانی شهرداری مشهد دارای شاخص هایی چون شهری با حمل و نقل عمومی، در دسترس و متصل، شهر پاک و حافظ منابع زیست محیطی، شهر امید با قابلیت زندگی مطلوب، شهر هوشمند و شهروند محور و شهری متعادل و ایمن و شهری رقابت پذیر با درآمد پایدار برای شهروندان و شهرداری است. بر این اساس 4 هدف عمده رضایت مندی ذینفعان و تکریم آنان، سازمان شفاف و پاسخگو، خودکفایی در تامین مالی و درآمدهای پایدار، ارتقای بهره وری و کارآیی سرمایه های انسانی و تعالی فرهنگ سازمانی نیز برای این منظور تعریف شده است.
   نجمه کیشی 

   تعداد بازدید: 537
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .