•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 461
   کد: 183878
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مطرح کرد؛

   مشهد شهری پویا و تراز اول در منطقه/ احداث کارخانه نوآوری گامی موثر در جهت حمایت از ایده های گروه های خلاق و استارت آپ های شهر مشهد

   کشورهایی که در حوزه استارت آپ ها موفق هستند توانسته اند اکوسیستم مناسب را به وجود بیاورند، کشور ما در این حوزه رتبه 83 را دارد.
   مشهد شهری پویا و تراز اول در منطقه/ احداث کارخانه نوآوری گامی موثر در جهت حمایت از ایده های گروه های خلاق و استارت آپ های شهر مشهد

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: شهر مشهد در حوزه خدمات شهری در کشور و خاورمیانه برند است، همچنین به عنوان یک شهر پویا و تراز اول منطقه، در بخش‌های مختلف مطرح شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ در اولین نشست جشنواره ملی نوساخته ها که در تالار شهر مشهد برگزار شد، به احداث کارخانه نوآوری مشهد اشاره و اظهار کرد: این جشنواره با هدف ایجاد مرکز نوآوری، ارتباط و نحوه تعامل و کمک گرفتن از جامعه خلاق برای طراحی این مرکز و رساندن طرح ها به مرحله تجاری سازی است.
   وی با بیان اینکه هدف این نیست که از این جشنواره صرفا یک طرح خارج شود، افزود: برند شهر مشهد در توسعه تجاری سازی موثر است، ما نیز باید از ظرفیت گروه های فکری، خلاق و هنرمند کمک بگیریم و در جهت تجاری سازی این ایده ها و طرح ها گام برداریم.
   آل شیخ بیان کرد: کشورهایی که در حوزه استارت آپ ها موفق هستند توانسته اند اکوسیستم مناسب را به وجود بیاورند، کشور ما در این حوزه رتبه 83 را دارد.
   وی خاطرنشان کرد: معیارهای رتبه بندی اکوسیستم برتر و مناسب جهان شامل عملکرد، تامین مالی، دسترسی به بازار، ارتباطات، استعداد، تجربه، دانش، زیرساخت و خط مشی است.
   آل شیخ ضمن اشاره به اینکه مدیریت شهری به عنوان دولت محلی باید اکوسیستم مناسب جهت استارت آپ ها را فراهم کند، گفت: استارت آپ ها می توانند به حکومت های محلی و مدیریت شهری در به روزآوری و طراحی ابزارهای جدید، ارائه خدمات به شهروندان، توسعه خدمات در زمینه زیرساخت های شهری، جذب منابع، سرمایه های بخش خصوصی و ابزارهای جدید درآمدی، شناسایی و رصد مداوم مسائل و مشکلات شهری و بالفعل کردن ظرفیت ها و فرصت‌های محلی شامل ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی و... کمک کنند.
   وی یادآور شد: دولت های محلی، باید حمایت هایی شامل؛ فراهم آوردن زیرساخت ها، تخصیص بودجه، اصلاح قوانین و سیاست های راه اندازی و توسعه استارت آپ ها، ایجاد مراکز نوآوری جهت توسعه استارت آپ ها، تسهیل در ارتباط میان کارآفرینان و سرمایه گذاران و تعاملات موثر و گفت و گو میان دولت‌های محلی و استارت آپ ها را داشته باشند.
   آل شیخ افزود: احداث کارخانه نوآوری گامی موثر در جهت حمایت از ایده های گروه های خلاق و استارت آپ های شهر مشهد است و امیدواریم بتوانیم طرح های این جشنواره را به کسب و کار تبدیل کنیم.
   گفتنی است؛ در این نشست پیرامون شهر نوآور، کیفیت در فضای شهری، بعد پنجم، خوانش نوآورانه در شهر، طراحی تجربه برای مخاطبان، اقتصاد رفتاری در فضای شهری و از ایده تا خلق گفت و گو شد.
   شایان ذکر است؛ همچنین مرکز نوآوری شهری مشهد این رویداد را با موضوع طراحی مجموعه مبلمان تجهیزات و امکاناتی که فضای پارک نوآوری را با توجه به شاخص های مورد نیاز پوشش دهند در سه بخش؛ مسابقه، نشست های علمی و کارگاه های آموزشی و نمایشگاه جانبی آثار برگزار می کند.
   اختر گنجیان

   تعداد بازدید: 461
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .