•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 399
   کد: 184057
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
   مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛

   همگرایی و اتحاد میان کشورهای عضو اکو می تواند بر پایه زبان فرهنگ شکل گیرد

   وی ادامه داد: توسعه فرهنگی مبنایی ترین بخش توسعه است، لذا تعامل و مواجهه فرهنگی فعال براساس تقویت حوزه فرهنگی، حفظ میراث و هویت فرهنگی و ارتقاء همکاری های فرهنگی بین المللی شکل می گیرد. 
   همگرایی و اتحاد میان کشورهای عضو اکو می تواند بر پایه زبان فرهنگ شکل گیرد

   مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همگرایی و اتحاد میان کشورهای عضو اکو می تواند بر پایه زبان فرهنگ شکل بگیرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جعفر مروارید در مراسم اختتامیه اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو با بیان این مطلب افزود: فضای فرهنگی مشهد اعم از میراث فرهنگی و جاذبه های مذهبی مشهد این ایده را پدید آورده است که ما برای توسعه فرهنگی کشورهای عضو اکو نیازمند گفت و گوی میان فرهنگی هستیم. در واقع گفت و گوی میان فرهنگی می تواند چشم انداز دهه آینده قدرت فرهنگی کشورهای عضو اکو را ترسیم کند.
   وی ادامه داد: توسعه فرهنگی مبنایی ترین بخش توسعه است، لذا تعامل و مواجهه فرهنگی فعال براساس تقویت حوزه فرهنگی، حفظ میراث و هویت فرهنگی و ارتقاء همکاری های فرهنگی بین المللی شکل می گیرد. 
   مروارید اظهار کرد: آن چیزی که در فضای استان خراسان و مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام می تواند نقش بنیادی و تاثیرگذاری را بر توسعه فرهنگی کشورهای عضو اکو داشته باشد، به اشتراک گذاشتن سرمایه و صنایع فرهنگی خراسان است. 
   وی با عنوان اینکه زمانی که از فرهنگ صحبت می کنیم در واقع از صنعتی سخن می گوییم که امکان رقابت و توسعه اقتصادی را فراهم می کند، تصریح کرد: چنان که این صنعت فرهنگی باعث شناخت و تقویت هویت درونی و به رسمیت شناختن دیگری می شود.
   همگرایی و اتحاد میان کشورهای عضو اکو می تواند بر پایه زبان فرهنگ به عنوان زبان جهانی شکل گیرد، همچنین سینما به عنوان ملغمه ای از هنرها، به این تکنولوژی معاصر دست پیدا کرده است. 
   وی ادامه داد: طی ماه های اخیر پیگیر آن بوده ایم که با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، موسسه اکو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان و مدیریت شهری بتوانیم جشنواره ای را براساس تولیدات هنری کشورهای عضو اکو در مشهد برگزار کنیم تا تحقق این مهم بستری برای حضور و گفت و گوی فرهنگ ها، استفاده از تجارب مشترک، گفت و گو درباره مسائل مشترک اعم از مسائل جوانان، محیط زیست و ... را فراهم سازد که در نهایت این مسائل به توسعه اقتصادی منجر شود. 
   مروارید گفت: کلانشهر مشهد از یک سو با توجه به گستردگی فضای سینمایی و از سوی دیگر به دلیل حضور آموزشگاه های سینمایی می تواند الگویی برای گسترش فرهنگ سینما و تاسیس سینمای بین المللی باشد. بر همین اساس امید می رود در سال 2020 شاهد توسعه بیش از پیش سینما در کلانشهر مشهد باشیم.  

   تعداد بازدید: 399
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .