•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 520
   کد: 187387
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
   مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   استفاده بیش از 96 هزار ناوگان باری از توقفگاه های ویژه

   جلوگیری از پارک حاشیه ای ناوگان باری یکی از درخواست های مکرر شهروندان در تماس با سامانه دریافت پیام های مردمی 137 است که توقف آنها در حاشیه معابر علاوه بر ایجاد نازیبایی های بصری و کاهش ایمنی، افزایش آلودگی هوا را نیز به دنبال دارد.
   استفاده بیش از 96 هزار ناوگان باری از توقفگاه های ویژه

   مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری مشهد از استفاده 96 هزار و 118 ناوگان باری از توقفگاه های ویژه این ناوگان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین مختاری دراین خصوص گفت: در راستای پارک نکردن وسایل نقلیه حمل بار سنگین و نیمه سنگین درون شهری و هدایت این وسایل از معابر شهری به اماکن مجاز با رعایت مسائل ترافیکی و رعایت کاربری های پیرامونی با ارایه امکانات اولیه و خدماتی توقفگاه هایی درچند نقطه از شهر ایجاد شده است.
   وی افزود: جلوگیری از پارک حاشیه ای ناوگان باری یکی از درخواست های مکرر شهروندان در تماس با سامانه دریافت پیام های مردمی 137 است که توقف آنها در حاشیه معابر علاوه بر ایجاد نازیبایی های بصری و کاهش ایمنی، افزایش آلودگی هوا را نیز به دنبال دارد.
   مختاری اضافه کرد: در پاسخ به درخواست های مردمی توقفگاه های میثاق، نمایشگاه 1 و 2، معراج و میامی ایجاد و از ابتدای سال تاکنون 96 هزار و 118 ناوگان سبک، سنگین و نیمه سنگین ازاین توقفگاه ها استفاده کرده اند.
   مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه در حال حاضر 5 توقفگاه میثاق، نمایشگاه یک و دو، معراج و میامی با ظرفیت یک هزار و 50 خودروی سنگین و نیمه سنگین و 200 خودروی سبک در اختیار ناوگان بار درون شهری شهر مشهد قرار دارد، اظهارکرد: برخی ازاین توقفگاه ها برای حفظ سلامت شهروندان به ناوگان خاصی نظیر تانکرهای حامل فاضلاب و سپتاژ اختصاص داده شده است.
   وی گفت: مکان¬یابی نامناسب مراکز جذب و پخش بار در شهر و منتقل نکردن آنها به خارج از شهر، کمبود فضای پارک، توقف و استقرار خودروهای باربری در حاشیه معابر و ... از مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل بار در شهر مشهد است.
   وی ادامه داد: لذا با توجه به وجود مشکلات مذکورو حجم بالای ناوگان باری در سطح شهر مشهد نیاز به احداث 6توقفگاه دیگر داریم که این امر نیازمند حمایت مدیران و مسوولان شهری است.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 520
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .