•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 194
   کد: 187566
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   در 6 ماه نخست سال صورت گرفت؛

   بازیافت بیش از 23 هزار و 305 تن کاغذ و کارتن در مشهد

   بازیافت کاغذ و استفاده مجدد از آن ، از قطع درختان و از هزینه های تبدیل الیاف گیاهی به کاغذ و سایر هزینه های تولید می کاهد
   بازیافت بیش از 23 هزار و 305 تن کاغذ و کارتن در مشهد

   در شش ماهه ی اول سال جاری بیش از 23 هزار و 305 تن کاغذ و کارتن با روش های مختلف توسط سازمان مدیریت پسماند از سطح شهر جمع آوری، تفکیک و جهت بازیافت به چرخه تولید سپرده شد که این موضوع به معنای جلوگیری از قطع 396 هزار اصله درخت می باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یکی از نتایج بازیافت و باز مصرف کاغذهای باطله کاهش فشار بر طبیعت است و بازیافت این نوع مواد، اقدامی مؤثر در راستای حفظ جنگل ها و محیط زیست می باشد. بر پایه ی داده های موجود نیز برای تولید یک تن کاغذ دست کم باید 17 اصله درخت تنومند قطع شود و بر این اساس برای تولید میزان23 هزار و 305 تن کاغذ بازیافت شده در شش ماهه ی اول سال جاری به تعداد 396 هزار اصله درخت نیاز است.
   در این راستا و نظر به اهمیت بازیافت کاغذ، سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، از سال 1376 اقدام به توزیع سطل های کارتن پلاست در ادارات، نهادها، آموزشگاه ها و مدارس به صورت رایگان کرد که این امر تأثیری مثبت بر جمع آوری این نوع زباله داشته است. به طور مثال این سازمان طی سال گذشته 8 هزار و 450 عدد سطل زباله کارتن پلاست، را تحویل دستگاه های مختلف در سطح شهر کرده است.
   گفتنی است بازیافت کاغذ و استفاده مجدد از آن ، نه تنها از قطع درختان و از هزینه های تبدیل الیاف گیاهی به کاغذ و سایر هزینه های تولید می کاهد، بلکه این فرایند از نظر اقتصادی نیز به دلیل سودآوری و تولید اشتغال از اهمیت خاصی برخوردار است. از این رو اهمیت بازیافت کاغذ را می توان به طور کلی از دو نظر «کمک به حفظ محیط زیست و منافع اقتصادی حاصل از آن» و «ضرورت بازیابی کاغذهای باطله» بررسی کرد.

   تعداد بازدید: 194
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .