•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 509
   کد: 187726
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
   مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد در مرکز ۱۳۷ خبر داد؛

   بهره برداری از نیم کیلومتر پایانی خط دو قطار شهری مشهد تا پایان سال ۹۹ / تکمیل احداث و بهره برداری از ۴ خط قطار شهری مشهد تا سال ۱۴۱۰

   خیز بزرگی را برای خط سه مترو که از انتهای امیریه تا سیدی به طول ۳۰ کیلومتر ادامه دارد، برداشته ایم، کار در سه فاز تعریف شده است و بر اساس اولویت بندی، فاز یک به طول ۵ کیلومتر از پایانه مسافربری امام رضا ع تا میدان شهدا، تا سال ۱۴۰۰، ۱۴۰۱، وارد مدار شده و مسافرگیری می کند، البته تاکید شورای شهر، اتمام فاز یک خط ۳ قطار شهری، در بهار سال ۱۴۰۰ می باشد که با وجود دشوار بودن کار، تمام همت خود را برای تحقق این مهم به کار خواهیم بست.
   بهره برداری از نیم کیلومتر پایانی خط دو قطار شهری مشهد تا پایان سال ۹۹ / تکمیل احداث و بهره برداری از ۴ خط قطار شهری مشهد تا سال ۱۴۱۰

   مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: تاکنون ۱۴ کیلومتر از خط دو قطار شهری مشهد به بهره برداری رسیده و نیم کیلومتر باقیمانده آن نیز تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز در حاشیه پاسخگویی مستقیم به سئوالات، انتقادات و پیشنهادات شهری شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ اظهار داشت: با همیاری شورای شهر و شهرداری، تا کنون ۱۴ کیلومتر از مسیر ۱۴ و نیم کیلومتری خط دو قطار شهری مشهد که از انتهای بولوار طبرسی تا میدان جوان در بولوار فکوری امتداد دارد، راه اندازی و بهره برداری شده است.
   وی افزود: نیم کیلومتر باقی مانده از این خط نیز از میدان جوان تا شهرک سلامت در بخش حفر تونل خاتمه یافته و بر اساس برنامه زمانبندی، تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.
   کیامرز ادامه داد: بخشی از تجهیزات خط دو قطار شهری ناقص است که ۷ درصد آن باید از خارج کشور تامین و وارد شود که با توجه به تحریم های موجود، نیازمند تدابیری برای دورزدن تحریم ها جهت وارد کردن تجهیزات مورد نیاز خطوط قطار شهری مشهد هستیم که امیدواریم تا مهرماه سال ۹۹ این تجهیزات نیز وارد مدار شود.
   وی اظهار داشت: خیز بزرگی را برای خط سه مترو که از انتهای امیریه تا سیدی به طول ۳۰ کیلومتر ادامه دارد، برداشته ایم، کار در سه فاز تعریف شده است و بر اساس اولویت بندی، فاز یک به طول ۵ کیلومتر از پایانه مسافربری امام رضا ع تا میدان شهدا، تا سال ۱۴۰۰، ۱۴۰۱، وارد مدار شده و مسافرگیری می کند، البته تاکید شورای شهر، اتمام فاز یک خط ۳ قطار شهری، در بهار سال ۱۴۰۰ می باشد که با وجود دشوار بودن کار، تمام همت خود را برای تحقق این مهم بکار خواهیم بست.
   مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: زمین های مورد نیاز خط ۴ قطار شهری نیز تملک شده و بهمن ماه سال ۹۹، با پایان یافتن کار احداث شفت، عملا حفاری تونل این خط توسط دستگاه تی بی ام آغاز می شود.
   کیامرز در مورد دورنمای خطوط قطار شهری مشهد نیز بیان کرد: بر اساس برنامه زمانبندی، تا سال ۱۴۱۰، کار احداث همه ۴ خط قطار شهری مشهد به اتمام می رسی و عملا بعد از آن وارد مرحله توسعه خواهیم شد، همانند آنچه برای تهران، با تکمیل ۷ خط متروی آن، امروز محقق شده است.
   احمد پورمفردی
    

   کلید واژه ها: قطار شهری - احداث - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 509
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .