•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 357
   کد: 188040
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری خبر داد؛

   آغاز فاز اجرایی تقسیمات جدید شهری در مناطق شهرداری مشهد

   در اجرای تقسیمات جدید شهری از ابتدا می بایست زیرساخت هایی از جمله ساختمان های اداری مورد نیاز برای مناطق و کدینگ جدید شهرسازی را به طور هم زمان برای تمای مناطق شهری پیش برد.
   آغاز فاز اجرایی تقسیمات جدید شهری در مناطق شهرداری مشهد

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از شروع فاز اجرایی تقسیمات جدید شهری برای مناطق شهرداری مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ در جلسه بررسی و هماهنگی تفکیک مناطق 9 و2 شهرداری مشهد، که با حضور مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی، مدیرکل امور شهرسازی، مدیرعامل سازمان فاوا، شهرداران مناطق2و9 و جمعی از کارشناسان مرتبط با موضوع برگزار شد، ضمن اشاره به ابلاغیه وزارت کشور در این خصوص گفت: در ابلاغیه وزارت کشور تقسیمات جدید شهری شامل 17 منطقه بوده که فاز اجرایی آن به دستور شورای اسلامی شهر و شهردار مشهد آغاز شد.
   وی ضمن تاکید بر بررسی راهکارهایی برای باز تعریف کدهای شهرسازی و انطباق کدینگ با سایر دستگاه های اجرایی شهر مشهد، عنوان کرد: در اجرای تقسیمات جدید شهری از ابتدا می بایست زیرساخت هایی از جمله ساختمان های اداری مورد نیاز برای مناطق و کدینگ جدید شهرسازی را به طور هم زمان برای تمای مناطق شهری پیش برد.
   هدا پیروی، مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی ضمن تشریح فعالیت های انجام شده فاز اجرایی طرح اظهارداشت: در این تفکیک، برای منطقه9 با چالش کمتری مواجه هستیم، چرا که بدون تغییر اساسی در مرز، منطقه 9 فعلی به دو منطقه ی 9 و17 تقسیم خواهد شد، همچنین منطقه2 نیز به سه منطقه ی 2، 13و 15 تقسیم می شود، ضمن ایجاد دو منطقه جدید، این تقسیمات، پنج منطقه فعلی در حوزه میانی، شرقی و شمالی شهر (مناطق فعلی 1، 3، 8، 10 و ثامن) را تحت تاثیر قرار می دهند. لذا استقرار منطقه 13 و 15 بسیار دشوار بوده و هماهنگی و اهتمام تمامی مناطق و حوزه های اجرایی ستادی را می طلبد.
   عرب احمدی، مدیرکل امور شهرسازی نیز عنوان کرد: کد دهی منطقه17 با زمانی بالغ بر 400 ساعت کار کارشناسی بدون وقفه صورت پذیرفته است.
   مدیرعامل سازمان فاوا ضمن اشاره به مهم ترین اقدام این سازمان یادآور شد: این سازمان در حال اصلاح کدهای نوسازی منطقه17 با استفاده از روش "نگاشت یک به یک" است.
   در ادامه این جلسه حسین فرهادیان، شهردار منطقه 9 به بیان تجربیات و اقداماتی که تا کنون برای تفکیک منطقه 9 انجام شده پرداخت و قربانی شهردار منطقه دو نیز چالش هایی درخصوص تقسیمات جدید مطرح کرد.
   بنابر این گزارش طرح چالش های پیش رو و موضوعاتی از قبیل تعیین تکلیف پیمان های ادامه دار مناطق، تفکیک فیزیکی پرونده های مالی و پرونده های مفتوح مناطق از جمله مهمترین مسایلی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در خاتمه نیز در راستای برون رفت از این مسایل تصمیماتی در جلسه اتخاذ شد.
   شایان ذکر است؛ به منظور بررسی ابعاد مختلف تقسیمات جدید شهری برای مناطق شهرداری، کارگروه ویژه ای متشکل از مدیران و کارشناسان حوزه های اجرایی مناطق شهرداری تشکیل شد که این کارگروه پس از بررسی های انجام شده گزارش اقدامات خود را در جلسه مدیریتی مزبور مطرح کردند.
    

   تعداد بازدید: 357
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .