دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۷:۰۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2LPZitin2LPYqiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDYr9ixINiv2YjYsdmHINi02LTZhSDYqtmI2LPYudmHINiu2LfZiNi3INmF2KrYsdmIINiv2LEg2YXYtNmH2K8g2KfYs9iqIC8g2b7YsdmI2pjZhyDZh9in2Yog2LnZhdix2KfZhtmKINmF2YTYstmFINio2Ycg2K/Yp9i02KrZhiDZvtmK2YjYs9iqINmH2KfZiiDZhdmI2LHYryDZhtmK2KfYstmH2LPYqtmG2K8=

شهردارمشهد الرضا(ع) ؛

سیاست شهرداری در دوره ششم توسعه خطوط مترو در مشهد است / پروژه های عمرانی ملزم به داشتن پیوست های مورد نیازهستند

شهردارمشهد الرضا(ع) با اشاره به اینکه یکی از سیاست های مسلم مدیریت شهری در دوره ششم توسعه مترو است، گفت: براین اساس احداث خطوط و توسعه مترو باید سرعت گرفته و استفاده از سیستم های جدید انبوه برمورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،سید عبدالله ارجائی،در مراسم تکریم و معارفه معاون عمران،حمل ونقل وترافیک شهرداری که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد افزود: یکی از تفاوت های مشهد با سایر شهرها ،وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) و زائر پذیر بودن آن است .
وی اضافه کرد: توفیق خدمت در مشهد با سایر نقاط کشور فرق می کند زیرا تنها در مشهد است که توفیق خدمت به زائر امام رضا(ع) وجود دارد وباید قدر این فرصت را که در اصل خدمت به امام است بدانیم.
شهردارمشهد الرضا(ع) به تکریم ومعارفه معاون عمران ،حمل ونقل وترافیک اشاره و اظهارکرد: تغییر و تحول ها در مدیریت برای ایجاد ابتکار و خلاقیت انجام می شود و این رفت وآمدها از این باب است که نیروی تازه نفس با طرحی جدید بیاید و فعالیت تازه ای شکل بگیرد.
ارجائی،تصریح کرد: برادر عزیزم دکتر کاظمی زحمات زیادی در دوران حضور خود در شهرداری مشهد چه در معاونت خدمات شهری و چه معاونت عمران،حمل ونقل وترافیک کشیده اند به ویژه در خدمات شهری که باعث تحولات خوبی در مشهد درحوزه های پارکها ، فضای سبز و رفت وروب و نظافت شهر شد.
وی با بیان اینکه نظافت و تمیزی شهر در کشور یک برند است و مشهد را به نظافت و خدمات شهری آن می شناشند خاطرنشان کرد: این نتیجه زحمات تمامی معاونان خدمات شهری به ویژه جناب کاظمی بود که هم اکنون نیز با تلاش های جناب یعقوبی که از همان بدنه هستند با شدت و قدرت ادامه دارد.
شهردار مشهد الرضا(ع) ادامه داد: خوشبختانه شهرداری مشهد نیروهای بسیار خوبی در بدنه دارد و درحوزه خدمات شهری بسیار خوب عمل می شود،اما انصاف این است که بگوییم در ریل گذاری فعالیت ها دکتر کاظمی نقش کلیدی داشته است.
ارجائی،گفت: زمانی که در فرمانداری حضور داشتم مدتی همکارشان بودم،انصافا در عملیات های آتش نشانی زحمات طاقت فرسایی می کشیدند درحالی که تخصص آتش نشانی نداشتند اما حضور معاون شهردار در عملیات ها قوت قلبی برای نیروها بود.
وی افزود: همچنین در حوزه عمران و حمل ونقل وترافیک هم دکتر کاظمی تلاشهای زیادی داشتند هرچند مدت آن کوتاه تر از خدمات شهری بود اما منشا تاثیر بودند و آثارش را در توسعه معابر،اصلاح هندسی نقاط حادثه خیز و نقاط مختلف مشهود است و کارنامه قابل توجهی است.
شهردارمشهد الرضا(ع) با تقدیر از تلاشهای کاظمی تصریح کرد: تا زمانی که تمایل داشته باشند، جایشان روی چشممان است.
ارجائی،در ادامه به سیاست های مدیریت شهری در حوزه عمران ، حمل ونقل و ترافیک اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر در دوره ششم در حوزه عمران و حمل ونقل برنامه های بسیار مفصل و متعددی است .
وی اضافه کرد: در این مسیر نیاز بود تا از خدمات فردی متخصص،کارکرده ،باتجربه و شناسنامه دار در سطح استان استفاده کنیم که مهندس منبتی خادم امام رضا(ع) افتخار دادند که در این راه به مدیریت شهری کمک کنند.
شهردارمشهدالرضا(ع) با اشاره به اینکه سازمان در حوزه حمل ونقل و عمران بسیار گسترده است گفت: در حوزه حمل ونقل و ترافیک، ناوگان ریلی،ناوگان اتوبوسرانی،تاکسیرانی،حمل ونقل باردرون شهری وبرون شهری و حوزه ترافیک قراردارد و در حوزه عمران نیز سرفصل مفصلی وجود دارد و قسمت اعظم بودجه ها نیزبرای این حوزه است.
ارجائی،ادامه داد: امروز شهرداری مشهد در حوزه قطارشهری حرف های بسیاری برای گفتن دارد و صاحب سبک است،در اتوبوسرانی و حمل ونقل بار و تاکسیرانی نیز همین طور هستیم که امیدواریم با حضور جناب منبتی شاهد جهش بیشتری در این حوزه ها باشیم.
وی تصریح کرد: انتظار این است که توسعه زیرساختهای حیاتی حمل ونقل مورد توجه ویژه قراربگیرد،ما دراحداث مترو سرعت بسیار خوبی داشتیم و باید به آن روزها برگردیم.
شهردار مشهد الرضا(ع) با بیان اینکه سیاست مسلم ما توسعه خطوط مترو است اظهارکرد: فعالیت هایی که در ساخت خطوط مترو آغاز شده باید شدت بگیرد و به سرعت پیش برود و حداقل مترو به حرم مطهر به عنوان کانون و مرکزشهر و همچنین پایانه مسافربری،راه آهن و فرودگاه متصل شود و زائری که قصد تشرف به حرم مطهر را دارد به مترو دسترسی داشته باشد.
ارجائی،ادامه داد: امروز چند نفر از زائران به دلیل ترافیک سنگین دیر به فرودگاه،راه آهن و پایانه مسافربری می رسند؟ و یا مجبور هستند چند ساعت زودتر برای انجام سفربه این محل ها مراجعه کنند؟مردم در ترافیک وقت ارزشمندشان تلف می شود لذا باید توسعه خطوط مترو سرعت بگیرد ودر اولویت کاری قرار داشته باشد.
وی افزود: درکنار این موضوع خود ترافیک هسته مرکزی و آلودگی هوای ناشی از آن اولویت دیگری است که باید به آن پرداخته شود.
شهردارمشهد الرضا(ع) به توسعه ناوگان اتوبوسرانی به عنوان یکی دیگر از اولویت های مدیریت شهری در این دوره اشاره و تاکید کرد: ناوگان اتوبوسرانی باید با اتوبوسهایی با تکنولوژی روز و در نظر گرفتن قابلیت استفاده برای معلولان عزیزنوسازی شود و اگر قرار است خطوط بی آرتی اضافه شود با سرعت بیشتری انجام شود و اگر هم قرارنیست این کار انجام شود از دستور کار خارج شود.
ارجائی،اضافه کرد: همچنین در بحث ناوگان حمل ونقل عمومی سیستم های انبوه بر دیگری در کنار اتوبوس و مترو نیزمورد استفاده قراربگیرد زیرا معتقدم می توان سیستم های جدید انبوه بر را در مشهد راه اندازی کرد.
وی افزود: توسعه حمل ونقل عمومی کرامت محور به عنوان ادبیاتی است که شورای شهر آن را مد نظر قرارداده است که نیازدارد بیشتر به آن پرداخته شده و تبدیل به پروژه شود،همچنین حمل ونقل انسان محور نیز باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد.
شهردارمشهدالرضا(ع)،به ساماندهی و هوشمند سازی پارکینگ ها به ویژه در بافت پیرامونی حرم مطهر اشاره و خاطرنشان کرد: امروز مردم از پارک های حاشیه ای ناراحت هستند که باید در رابطه با آن راهکارهای مناسبی اندیشیده شود و هوشمند سازی در این زمینه ضرورت دارد.
وی،اضافه کرد: درمجموع انتظار داریم پارکینگ های شهر به ویژه پارکینگ های محدوده حرم مطهر ساماندهی و مدیریت شوند که بهترین راه آن هوشمند سازی پارکینگ ها است.
شهردارمشهد الرضا(ع) با بیان اینکه بر انجام مطالعات و برنامه ریزی های دقیق قبل از اجرای پروژه های عمرانی تاکید داریم خاطرنشان کرد: هرچه مطالعات ونیازسنجی ها دقیقتر انجام شود از هزینه های بیشتر و دوباره کاری ها پیشگیری خواهد کرد،گاهی می بینیم پروژه هایی تعریف شده که ضعف درمطالعه و طراحی دارد که جبران آن سخت است.
ارجائی،افزود: همچنین انتظار داریم بر کنترل پروژه ها چه در بعد هزینه و چه زمان اهتمام جدی شود،بعضی وقت ها پروژه ها را که بررسی می کنیم از نظر زمان اجرا بسیار زمان بر شده و مردم را خسته کرده است و باید به این موضوع توجه شود.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرارگیرد کیفیت اجرای پروژه و استفاده از مصالح با کیفیت در پروژه ها است،همچنین براین موضوع تاکید داریم که در اجرای پروژه ها از ظرفیتهای پیمانکاران ومشاوران بومی استفاده شود .
شهردارمشهدالرضا(ع) بر الزام پروژه ها به داشتن پیوستهای مورد نیاز تاکید کرد و گفت: پروژه ها باید پیوستهای مورد نیاز فرهنگی،زیست محیطی به ویژه مناسب سازی را داشته باشند.
ارجائی،ادامه داد: پیوست های مناسب سازی پروژه ها برای ما بسیار مهم است زیرا 10-15 درصد جمعیت ما معلولان عزیزهستند لذا پروژه ها باید پیوست های مورد نیاز را داشته باشند.
وی افزود: در مجموع برای اجرای سیاست های عمرانی و حمل ونقلی بسیار گشتیم تا به مهندس منبتی که فردی با تجربه و پرکار هستند رسیدیم،لذا از همه همکاران می خواهم که برای تحقق اهداف مورد نظر با جناب منبتی همکاری داشته باشند همچنین از حمایت های شورای شهر نیز که همیشه حامی بوده اند تشکر می کنم.
مجید خبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3140805562337
Qt: 0.80732440948486