دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۷:۳۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2Ybar9in2Ycg2YXYpyDYp9mK2YYg2KfYs9iqINmD2Ycg2KfYsiDYqtis2LHYqNmHINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmIINi02YjYsdin2Yog2LTZh9ixINmF2LTZh9ivINiv2LEg2K3ZiNiy2Ycg2LPYsdmF2KfZitmHINqv2LDYp9ix2Yog2KfYs9iq2YHYp9iv2Ycg2YPZhtmK2YU=

رییس شورای اسلامی شهر اهواز؛

نگاه ما این است که از تجربه شهرداری و شورای شهر مشهد در حوزه سرمایه گذاری استفاده کنیم

رییس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: نگاه ما این است که از تجربه شهرداری و شورای شهر مشهد در حوزه سرمایه گذاری استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیاوش محمودی در جلسه دیدار با رییس شورای شهر مشهد، اظهار کرد: در حال حاضر نیاز داریم که تبادل اطلاعات و مشورت بین دو شورای شهر مشهد و اهواز صورت گیرد تا از ظرفیت های یکدیگر بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه سرمایه گذاری در شهر مشهد شاهد اتفاقات خوبی هستیم، ادامه داد: امروزه شهرداری ها نمی توانند با این حجم از درآمدها و منابع شهر را اداره کنند. توجه به سرمایه گذاری و درآمدهای پایدار که یکی از منابع آن سرمایه گذاری است باید در اولویت قرار گیرد.

محمودی افزود: اهواز ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری خوبی دارد که مغفول مانده و نتوانستیم از آن بهره ببریم هدف از این دیدار این است که بتوانیم از تجربیات خوب شورا و شهرداری مشهد بهره مند شویم و در اهواز این تجربیات موفق را اجرایی کنیم.

وی تاکید کرد: امروز بازدیدی از برخی پروژه های مشهد داشتیم. در حال حاضر در حوزه های مختلف در مشهد از جمله تصفیه خانه اتفاقات نویی رخ داده است. همچنین در کنار آن پروژه کارخانه نوآوری در مشهد ابتکاری نو بوده که در آینده می تواند به بحث درآمدهای پایدار و هوشمندسازی شهر و شهرداری کمک شایانی کند .

در ادامه این جلسه ، سید محمدعلی پورموسوی رییس کمیسیون اقتصادی ،سرمایه گذاری ،گردشگری و توسعه شهری شورای شهر اهوازاظهار کرد: در حال حاضر نیاز داریم تا شهرداری مشهد در احیا بافت های فرسوده اهواز به ما کمک کند.

وی با اشاره به اینکه شهر اهواز محل ورود تشیع به ایران است، ادامه داد: همه ما از زمان جنگ تحمیلی به اهواز مدیون هستیم.

رییس کمیسیون اقتصادی ،سرمایه گذاری ،گردشگری و توسعه شهری شورای شهر اهواز بیان کرد: اهواز دارای ۴۰۰ هزار نفر حاشیه نشین است که این رقم حاصل جنگ تحمیلی است و این افراد از روی استیصال به حاشیه شهر پناه برده اند.

پورموسوی تاکید کرد: ما در خوزستان از امکانات کمی برای جمعیت پراکنده برخوردار هستیم. اما با این وجود خوزستان به عنوان یکی از مراکز عمده ورود گردشگر های درمانی بوده و وضعیت اهواز در این مورد مطلوب است.

اهواز، کلانشهر ایثار است

در ادامه نیز احمد سراج رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز با بیان اینکه مشهد واقعا جهان شهر برکت و کرامت است، تاکید کرد: ما اهواز را کلانشهر اقتدار و ایثار می دانیم. این شهر دروازه ورود تشیع به اسلام محسوب می شود و در حوزه دفاع مقدس؛ عنوان پایتخت را از آن خود کرده است.

وی گفت: انتظار ما این است که هم افزایی بیشتری بین این دو شهر (مشهد و اهواز) صورت گیرد و انتظار داریم که وجوه مشترکی بین خود پیدا کنیم تا به مسائل خود بیشتر بپردازیم.

در ادامه نیز محمدمهدی مطیعی رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز، اضافه کرد: باید برنامه مدونی جهت ارتباط با کمیسیون های مختلف دو شورا داشته باشیم.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5180865923564
Qt: 1.2439818382263