دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸
چچ
2YXZh9mF2KrYsdmK2YYg2KfZgtiv2KfZhdin2Kog2YXYsdmD2LIg2YbZiNii2YjYsdmKINmF2LTZh9ivINi32YogMTAwINix2YjYsg==

مهمترین اقدامات مرکز نوآوری مشهد طی 100 روز

مدیـر مرکـز نـوآوری شهری مشهد مهمترین اقدامات و عملکردهای این مرکز را از (15شهریور تا 25 آذرماه 1400) تصریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا عباس زاده با بیان مهمترین اقدامات این مرکز، گفت: برگزاری 9 رویداد کسب و کار از جمله رویداد کارآفرینی ناب، آینده منابع انسانی، دیجیتال مارکتینگ، از رویا تا واقعیت، منتورینگ نشانی و علم داده بوده است که در جهت توانمند سازی افراد و تیم های خلاق و نوآور به منظور آغاز و بهبود کسب و کارها صورت گرفته است .

وی ادامه داد: برگزاری 18 کارگاه و جلسه کارآفرینی و کسب و کاری که در این کارگاه ها و جلسات آموزشی و ترویجی، نحوه ورود به بازار و شروع کسب و کار آموزش داده می شود، برگزاری 6 رویداد با عنوان میلان نوآوری که رویداد های میلان نوآوری به منظور معرفی شرکت های حاضر در کارخانه نوآوری شهری در سه شنبه های هر هفته صورت می گیرد و افراد شرکت کننده در این رویداد ها به شبکه سازی و تیم سازی می پردازند.

وی در ادامه در خصوص دیگر اقدامات این مرکز، افزود : 30 جلسه مشاوره 30 دقیقه ای در هفته کارآفرینی برگزار شد که به صورت رایگان افراد خبره، مدیران کسب و کارهای موفق و منتور ها، نسبت به مشاوره افراد و تیم های درخواست کننده پرداختند.

عباس زاده تصریح کرد: برگزاری 4 وبینار آنلاین، با موضوعات توانمندسازی کسب و کارهای حاشیه شهر و جایگاه نوآوری و کارخانه نوآوری در مدیریت شهری و برگزاری 6 جلسه کارگروه علمی نوآوری باز جزو دیگر اقدامات این مرکز بوده است.

مدیـر مرکـز نـوآوری شهری مشهد بیان کرد: کارگروه علمی نوآوری، مرجعی برای بررسی محصولات و خدمات نوآورانه و قابلیت بکارگیری آن در حوزه های شهری می باشد در این کارگروه، محصولات و خدمات با توجه به قابلیت کاربرد آن برای شهرداری، ارائه می شود و در نهایت براساس بررسی های لازم، شیوه و شرایط قرارداد و نحوه استفاده از محصولات و خدمات در شهرداری یا اجرای آن، مشخص می شود.

وی اظهار کرد: برگزاری 4 رویداد هم آفرینی شهری که در این نوع رویداد، شرکت کنندگان با انگیزه و خلاق با گرایش در حوزه ی برنامه ریزی و طراحی معماری، شهرسازی، فضای سبز، محیط زیست، طراحی صنعتی، گرافیک، مجسمه سازی، نقاشی و ... گرد هم می آیند و ضمن آشنایی با سرفصل های مهم این دوره به خلق اثر با کمک منتورهای رویداد می پردازند.

عباس زاده در خصوص مشارکت در برگزاری 34 رویداد کسب و کاری، گفت: در رویداد های مشارکتی، شرکت ها، دانش بنیان ها، شتاب دهنده ها با همکاری مرکز نوآوری شهری و در فضای کارخانه نوآوری مشهد رویداد هایی با موضوعات کسب و کاری و توانمند سازی برگزار می کنند؛ نقش مرکز نوآوری شهری به صورت حمایتی و اختصاص فضا برای برگزاری این رویداد ها است.

وی همچنین در خاتمه از مشارکت در برگزاری 28 نشست و رویداد حوزه مدیریت شهری به عنوان دیگر اقدام مهم این مرکز یاد کرد و گفت: برنامه ها و رویدادهایی که ویژه حوزه های مختلف مدیریت شهری، برگزار می گردد و ارتباط با خلاقیت و نوآوری در شهرداری دارد مانند رویدادهای تهیه برنامه های تعاملی در حوزه های مختلف، طرح چالش های مهندسی معکوس و ارائه دستاوردها و تجربیات به دست آمده از جمله این رویداد ها می باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7590673764547
Qt: 1.7037661075592