شنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۵۵
چچ
4oCO2YTYstmI2YUg2KrYudmK2YrZhiDYqtmD2YTZitmBINmF2LrYp9mK2LHYqiDYs9mG2K8g2LfYsditINis2KfZhdi5INmF2LTZh9ivINmIINiz2YbYryDYqtmC2LPZitmF2KfYqiDYs9mK2KfYs9mKINin2LIg2LPZiNmKINmI2LLYp9ix2Kog2YPYtNmI2LEvINmF2LHYsiDYrdix2YrZhSDZiCDZhdit2K/ZiNiv2Ycg2LTZh9ix2YfYp9mKINmF2LTZh9ivINmIINi32LHZgtio2YcgLSDYtNin2YbYr9mK2LIg2K/YsSDYt9ix2K3igIzZh9in2Yog2KzYp9mF2Lkg2LTZh9ix2Yog2YfYsSDYr9mIINi02YfYsSDZhdi02K7YtSDYp9iz2Ko=

‎ مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر شهرداری مشهد خواستار شد؛

‎لزوم تعیین تکلیف مغایرت سند طرح جامع مشهد و سند تقسیمات سیاسی از سوی وزارت کشور/ مرز حریم و محدوده شهرهای مشهد و طرقبه - شاندیز در طرح‌های جامع شهری هر دو شهر مشخص است

‎‎ مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر شهرداری مشهد ضمن اشاره به مشخص بودن مرز و محدوده شهرهای مشهد و طرقبه - شاندیز در طرح جامع مشهد، گفت: با توجه به مغایرت دو سند طرح جامع و سند تقسیمات سیاسی از وزارت کشوردرخواست داریم تا این موضوع تعیین تکلیف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "کامران وثوق مشهدی" در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مرز محدوده و حریم شهرهای مشهد و طرقبه - شاندیز برای پاسخگویی به شهروندان، افزود: مرز شهر مشهد و طرقبه - شاندیز در طرح‌های جامع دو شهر تعیین تکلیف و مشخص شده است و از نظر کارشناسی و شهرسازی روشن و معلوم است.

‎وی با بیان اینکه طرح جامع؛ نگاهی آمایشی دارد و براساس این نگاه مرز مشهد و طرقبه - شاندیز معین است، اظهار کرد: مشکلی که وجود دارد، مغایرت سند طرح جامع با سند تقسیمات سیاسی است.

‎‎ مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر شهرداری مشهد تصریح کرد: طرح جامع و تفصیلی مشهد براساس مسائل فنی و کارشناسی شهرسازی و نگاه آمایشی مرز میان مشهد و طرقبه - شاندیز را مشخص کرده است و تناقضی که اکنون وجود دارد، منطبق نبودن آن با تقسیمات سیاسی است که برای یک کلانشهر گسترش آن فراتر از بخش مرکزی طبیعی و معمول بوده و در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور قرار شد این موضوع در وزارت کشور حل و فصل شود.

‎وثوق مشهدی اضافه کرد: نهاد مطالعات در شهرداری از منظر موضوعات شهرسازی باید بررسی‌ها و مطالعات فنی لازم را انجام می‌داده و بهترین مرز را مشخص می کرد، که این کار توسط مشاوران طرح جامع قدیم و جدید مشهد انجام شده است.

‎وی ادامه داد: در سند تقسیمات سیاسی؛ میزان جمعیت، تعداد روستاها و دهیاری‌ها هم مورد توجه قراردارد که در این حوزه سند طرح جامع مشهد با سند تقسیمات سیاسی مغایرت‌هایی دارد که باید حل و فصل شود.

‎‎ مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر شهرداری مشهد ضمن اشاره به اینکه تعیین تکلیف مرز حریم و محدوده مشهد و طرقبه - شاندیز در هیئت دولت نیز مطرح و مرز معین شد، خاطرنشان کرد: اما در مسیر ابلاغ در وزارت کشور مقرر کردند تا فعلاً مُراعا (مسکوت) بماند.

‎وثوق مشهدی با بیان اینکه مرجع پیشنهاد دهنده مرز تقسیمات سیاسی شهرها و شهرستان‌ها طرح‌های جامع مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی کشوراست، اضافه کرد: انتظار می‌رود بحث مغایرت مرز محدوده مشهد و طرقبه در طرح جامع و سند تقسیمات سیاسی که مطالبه مردمی ساکنان این منطقه نیز هست هرچه زودتر بررسی و تعیین تکلیف شود.

‎وی افزود: در حال حاضر، مجموعا دو سند مشخص وجود دارد؛ سند تقسیمات سیاسی و سند طرح جامع که مصوبه شورای عالی است و باهم مغایرت دارد. این موضوع باید در استان تعیین تکلیف شود، تا بحث مرز و محدوده مشهد و طرقبه - شاندیز به سرانجام برسد.

‎‎‎ مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر شهرداری مشهد ادامه داد: تعیین مرز مشهد و طرقبه - شاندیز در طرح جامع که در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور نیز تصویب شده است؛ عقبه کارشناسی دارد و تنها بحث، حل مسئله مغایرت در سند تقسیمات سیاسی از طریق قانونی است که باید برای آن تصمیم‌گیری شود.

‎مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2700874010722
Qt: 2.3297865390778