•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 142
   کد: 71315
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد عنوان کرد:

   بافت 35 هکتاری میدان شهدای مشهد؛ کانون پروژه‌های فرهنگی مذهبی

   شبستان مسجد یزدی‌آباد در طبقه اول و همکف به تفکیک آقایان و خانم‌ها با ظرفیت 500 نمازگذار می‌باشد، همچنین طبقه زیرین شبستان شامل سالن اجتماعات، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مستقل است.
   بافت 35 هکتاری میدان شهدای مشهد؛ کانون پروژه‌های فرهنگی مذهبی

   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد گفت: پروژه میدان شهدا با 35 هکتار فضای اصلی انواع پروژه‌ها با انواع کاربری‌ها را در خود جای داده به صورتی که موزه، ایستگاه قطارشهری، پایانه، پارکینگ، تالار شهر، عرصه میدان شهدا، حوزه علمیه، مسجد و... در آن جای گرفته است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید برجسته نژاد در گفتگوی زنده رادیویی «شهرما» که از صدای خراسان رضوی پخش شد، افزود: یکی از پروژه‌های فرهنگی مذهبی طرح میدان شهدا، مسجد یزدی‌آباد است که در طرح میدان شهدا و شمال غربی مجموعه واقع شده است.
   وی تصریح کرد: بنای قبلی این مسجد در انتهای توحید یک و با سازه چوبی قرار گرفته بود که طی سال‌های دور ساخته شده و رو به فرسودگی بود ولی هم‌اکنون مورد بهسازی و مرمت قرار گرفته و شامل 5 طبقه با کاربری‌های مختلفی شده است.
   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد اضافه کرد: شبستان مسجد یزدی‌آباد در طبقه اول و همکف به تفکیک آقایان و خانم‌ها با ظرفیت 500 نمازگذار می‌باشد، همچنین طبقه زیرین شبستان شامل سالن اجتماعات، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مستقل است.
   برجسته نژاد گفت: ترکیب سازه‌های سنتی و مدرن در احداث مسجد و نمای آن به کار رفته است تا نماد پویایی را به مخاطب القا کند.
   وی هزینه احداث این مسجد را بالغ بر 25 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اتمام بعضی از پروژه‌های طرح میدان شهدا طولانی شده و مسجد و حسینیه یزدی آباد طی دو سال به بهره‌برداری رسید، ضمن اینکه پروژه‌های غیرانتفاعی اولویت اصلی اتمام پروژه‌های طرح میدان شهدا است.
   حسین زوارزاده

    

   تعداد بازدید: 142
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .