•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 191
   کد: 71670
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
   رییس کمیسیون فرهنگی، امور اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد

   فعالیت ساختمانی 64 مسجد در دست انجام است

   هویت محلی ما هویت دینداری است و این امر سبب می‌شود آمار مشکلاتی چون طلاق، بزهکاری و ... کاهش یافته و به حد قابل قبولی برسد.
   فعالیت ساختمانی 64 مسجد در دست انجام است

   رییس کمیسیون فرهنگی، امور اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فعالیت ساختمانی 64 مسجد از 110 مسجد برنامه‌ریزی شده در دست انجام است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری با بیان این مطلب در آیین بهره‌برداری از مسجد و حسینیه یزدی‌آباد که یکی از پروژه‌های مذهبی و فرهنگی طرح بزرگ میدان شهدا است، بیان کرد: از آنجایی که سرانه فضای مذهبی شهر مشهد برای هر شهروند بسیار پایین‌تر از کشورهایی چون ترکیه است، موضوع توسعه این فضاها در دستور کار قرار گرفت و ساخت 110 مسجد کلید زده شد.
   وی افزود: هم‌اکنون از 110 مسجد برنامه‌ریزی شده، فعالیت ساختمانی تعداد 64 مسجد در دست انجام است و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری تعدادی از آن‌ها در چرخه بهره‌برداری قرار گیرد.
   رییس کمیسیون فرهنگی، امور اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به بسترسازی ساخت این مساجد از سوی شورا و شهرداری خاطر نشان کرد: مشارکت مردم در ساخت مساجد چشمگیر است و شهرداری تنها بسترساز این امر بوده است.
   حجت‌الاسلام اخلاقی اضافه کرد: در سال گذشته شهرداری معادل 110 میلیون تومان و در سال جاری معادل 250 میلیون تومان اعتبار برای مساجدی که موسسه فرهنگی نیز در کنار آن احداث شود، اعتبار تخصیص می‌دهد.
   وی محور همه فعالیت‌ها را در محلات بر مبنای مساجد خواند و گفت: اولویت ما در شورای اسلامی شهر مشهد نیز بر همین استوار است که محور همه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و آنچه مرتبط به این حوزه است، در مساجد باشد.
   وی گفت: هویت محلی ما هویت دینداری است و این امر سبب می‌شود آمار مشکلاتی چون طلاق، بزهکاری و ... کاهش یافته و به حد قابل قبولی برسد.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 191
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .