•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 76
   کد: 47225
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
   شهردار مشهد در جلسه مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

   غفلت از تعلیم و تربیت، غفلت از توسعه همه جانبه است

   آموزش سبک زندگی به دانش‌آموزان یکی از اصلی ترین اولویت‌های ما است و برگزاری این جلسه باید تا اجرایی شدن همه تفاهمات صورت گرفته ادامه یابد تا به اهداف مشترکمان دست یابیم.
   غفلت از تعلیم و تربیت، غفلت از توسعه همه جانبه است

   شهردار مشهد گفت: غفلت از تعلیم و تربیت، غفلت از توسعه همه جانبه است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در نشست مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار داشت: مسئله آموزش و پرورش ام المسائل است و اساسا رسالت بزرگ تمام انبیاء رسالت فرهنگی است که زیرساخت فرهنگ را باید در آموزش و پرورش جستجو کنیم.
   وی ادامه داد: اگر در جامعه‌ای نظام آموزش و پرورش درست باشد، آن جامعه دارای زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و اقتصادی فاخری خواهد بود. غفلت از تعلیم و تربیت، غفلت از توسعه همه جانبه است.
   همت حوزه حمل و نقل برای تردد اسان دانش‌آموزان در بازگشایی مدارس
   شهردار مشهد با اشاره به اینکه توسعه متوازن را باید در آموزش و پرورش جستجو کرد، افزود: شنبه هر هفته جلسه شورای معاونین شهرداری مشهد برگزار می‌شود که به مناسبت بازگشایی مدارس این هفته با حضور مدیران اداره کل آموزش و پرورش برگزار شده است تا راه‌های همکاری دوجانبه بررسی و تفاهم‌نامه در زمینه‌های مختلف امضا شود.
   مرتضوی از همکاران حوزه حمل و نقل خواست تا تمام همت خود را برای تردد اسان دانش‌آموزان در بازگشایی مدارس بکار بندند و معاونت فرهنگی و اجتماعی نیز همکاری‌های لازم را در زمینه امور فرهنگی دانش‌آموزان با آموزش و پرورش داشته باشند.
   تبدیل ارزش‌های اقتصادی آموزش و پرورش به پروژه‌های سرمایه‌گذاری
   وی تصریح کرد: بسیاری از املاک سطح شهر کاربری آموزشی دارد که در اختیار اداره کل آموزش و پرورش قرار ندارد که با تشکیل کارگروهی تلاش می‌کنیم تا این زمین‌ها را در اختیار این نهاد قرار دهیم.
   شهردار مشهد با اشاره به اینکه آموزش و پرورش دارای ارزش‌های اقتصادی زیادی می‌باشد که با کمک معاونت اقتصادی شهرداری مشهد می‌تواند به پروژه‌هایی تبدیل شود که از سود هر کدام از آن می‌توان ده‌ها مدرسه بنا کرد.
   باید به لحاظ جغرافیا و جایگاه مشهد به فرهنگ عمومی آن توجه ویژه کنیم
   مرتضوی عنوان کرد: ما برای کار فرهنگی نو، برنامه نداریم و ضعف دیگرمان این است که نمی‌توانیم با ایجاد بسیج همگانی باعث گسترش فرهنگ شویم.
   وی با اشاره به اینکه ما از بحث فرهنگ غفلت کرده‌ایم، بیان کرد: اگر شهر را با طلای 24 عیار بسازیم اما فرهنگ مردم را درست نکنیم فایده‌ای ندارد. باید با لحاظ جفرافیا و جایگاه مشهد به فرهنگ این شهر توجه ویژه‌ای داشته باشیم لذا یکی از کارگروه‌هایمان در این زمینه خواهد بود.
   پیگیری آموزش سبک زندگی به جوانان در آموزش و پرورش
   شهردار مشهد تاکید کرد: ما باید نگاهمان آموزش و پرورش کمال محور باشد و کمک کنیم تا آموزش و پرورش رسالت پرورش مدیران خوب آینده را به خوبی انجام دهد.
   مرتضوی ادامه داد: آموزش سبک زندگی به دانش‌آموزان یکی از اصلی ترین اولویت‌های ما است و برگزاری این جلسه باید تا اجرایی شدن همه تفاهمات صورت گرفته ادامه یابد تا به اهداف مشترکمان دست یابیم.
   احمد پورمنفردی

    

   کلید واژه ها: تعلیم و تربیت -
   تعداد بازدید: 76
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .