•  
   منبع خبر : ۱۰۰۵
   تعداد بازدید: 165
   کد: 190103
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱

   برگزاری همایش ایمنی در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در مشهد

   از آغاز این طرح در مهر ماه جاری تاکنون بیش از ۲ هزار نفر از شهروندان این دوره ها را گذرانده اند.
   برگزاری همایش ایمنی در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در مشهد

   با مشارکت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، شهرداری منطقه۹، دادستانی و نظام مهندسی استان و شورای اسلامی شهر مشهد و به منظورآشنایی شهروندان با زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، همایش ایمنی در مقابل زلزله در فرهنگسرای فناوری و رسانه این شهر برگزار شد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی قاضی حقدادی سرپرست دادسرای شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه قانون برای متخلفان در ساخت اماکن خطر آفرین مجازات های بازدارنده ای را در نظر گرفته است، افزود: دستگاه قضایی فعالانه در برخود با متخلفان ساخت و سازهای نا ایمن ورود پیدا کرده است و برای تامین ایمنی و رفاه مردم با متخلفان برخورد جدی می کند.
   در ادامه محمدهادی مهدی نیا، عضو شورای شهر مشهد و رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای اسلامی شهر مشهد، با بیان اینکه شورای پنجم درحوزه تصویب مقررات مربوطه در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای خطرآفرین و ناایمن گام های مثبتی برداشته است، اظهار کرد: شهروندان باید حسین فرهادیان افزود: هدف از برگزاری این همایش آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با بلایای طبیعی و روش های برخورد صحیح در مواقع بحرانی است. مقوله ایمنی در ساخت و سازها مقابل زلزله و سوانح طبیعی را به خوبی درک کنند.
   حسین فرهادیان، شهردار منطقه ۹ نیز با اشاره به هدف برگزاری این همایش افزود: هدف از برگزاری این همایش آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با بلایای طبیعی و روش های برخورد صحیح در مواقع بحرانی است.
   رضا حیدری، دبیر علمی این همایش نیز با بیان اینکه مهم ترین راه مقابله با اثرات مخرب زمین لرزه آگاهی بخشی به شهروندان است، تصریح کرد: ارائه نکات ایمنی در سنین پایه می تواند به کاهش تلفات انسانی در زلزله ها منجر شود. محمد جواد حیدری، معاون آموزش و پیشگیری آتش نشانی مشهد نیز از برگزاری دوره های آموزش آتش نشان داوطلب با ابتکار این سازمان خبر داد و یادآور شد: از آغاز این طرح در مهر ماه جاری تاکنون بیش از ۲ هزار نفر از شهروندان این دوره ها را گذرانده اند.
   وی ادامه داد: در حوزه آموزش های پایه نیز این سازمان به صورت مستمر در مهد کودک اختصاصی این سازمان که در کشور منحصر به فرد است، روزانه اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی برای خانواده ها و کودکان با رویکرد آشنایی با خطرات زلزله ارائه می دهد.
    

   کلید واژه ها: زلزله - شهروندان - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 165
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .