•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 122
   کد: 193238
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد در مرکز 137 خبر داد؛

   اختصاص اعتبار بیش از 300 میلیارد تومان برای تملکات پروژه های شهری در سال 98 / تعیین تکلیف اراضی رها شده 200 هکتاری شالچی در منطقه 3 مشهد در آینده نزدیک

   با توجه به سنگین بودن مبلغ دو هزار میلیارد تومان، در گام دوم، اولویت بندی کرده و 500 میلیارد تومان از پروژه ها برای تملک در اولویت اول قرار گرفت. در گام بعد، اجرای تملکات اولویت اول نیز مقرر شد در 3 سال انجام شود که در مرحله اول، برای سال جاری 150 میلیارد تومان اختصاص یافت، در سال 99 نیز 200 میلیارد تومان برای تملک اختصاص می یابد.
   اختصاص اعتبار بیش از 300 میلیارد تومان برای تملکات پروژه های شهری در سال 98 / تعیین تکلیف اراضی رها شده 200 هکتاری شالچی در منطقه 3 مشهد در آینده نزدیک

   مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد از اختصاص بودجه بیش از 300 میلیارد تومانی جهت تملک حدود 500 پلاک در سال جاری برای اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، عباس یوسف زاده در حاشیه پاسخگویی مستقیم به تماس های تلفنی شهروندان در مرکز 137، با اعلام این خبر اظهار داشت: ما متعهدیم با هماهنگی مناطق، سازمان و شرکت های شهرداری، املاک در مسیر پروژه های شهری را تملک نماییم که این مهم از محل اعتبارات نقدی، غیر نقدی و امتیازات، صورت می گیرد.
   وی افزود: در این راستا، در ابتدای سال جاری بودجه حدود 200 میلیارد تومانی برای تملک در اختیار این سازمان قرار گرفت که این رقم در اصلاح بودجه به حدود 300 میلیارد تومان افزایش یافت و با این رقم حدود 500 پلاک برای اجرای پروژه های شهری و عمرانی در برنامه تملک قرار دارد.
   عباس زاده تصریح کرد: با تاکیدات شورای شهر، به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان در حوزه تملکات حرکت کردیم لذا مشکلات موجود در حوزه تملکات گذشته مانند عدم پرداخت وجوه برخی از صلح نامه ها را شناسایی و حل آنها را در دستور کار قرار دادیم.
   وی بیان داشت: همچنین در کمیسیون تملک، برش عملیاتی برنامه تملک به صورت سالانه و سهم هر منطقه و سازمان در هر سال مشخص شد. حجم تعهدات و برنامه های شهرداری مشهد برای تملک، بیش از 5 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در کمیسیون تملک، 2 هزار میلیارد تومان از این مبلغ برای یک دوره 4 ساله به تصویب رسید.
   مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد ادامه داد: با توجه به سنگین بودن مبلغ دو هزار میلیارد تومان، در گام دوم، اولویت بندی کرده و 500 میلیارد تومان از پروژه ها برای تملک در اولویت اول قرار گرفت. در گام بعد، اجرای تملکات اولویت اول نیز مقرر شد در 3 سال انجام شود که در مرحله اول، برای سال جاری 150 میلیارد تومان اختصاص یافت، در سال 99 نیز 200 میلیارد تومان برای تملک اختصاص می یابد.
   یوسف زاده اظهار امیدواری کرد تا پایان این دوره مدیریت شهری در سال 1400، اولویت های اول تملک با اعتبار 500 میلیارد تومانی، در مناطق و سازمان ها، برای اجرای پروژه های مختلف، انجام شود.
   وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف و وظایف سازمان زمین و مسکن، ساماندهی زمین های حریم شهر است تا جلو ریزدانه شدن زمین ها گرفته شود، در همین راستا وارد مذاکره با نماینده مالکان اراضی شالچی به مساحت 200 هکتار در منطقه 3 شده ایم تا هم سهم شهر را گرفته و هم پاسخگویی خوبی به مالکان داشته باشیم تا طبق طرح های شهرداری، نسبت به ساخت و ساز اقدام نمایند و این محدوده بعد از 18 سال از بلاتکلیفی، خارج شود، امیدواریم در کمتر از 6 ماه تا یک سال، این بافت از حالت زمین های رها که مزاحمت برای سایر ساکنین اطراف است، خارج شود و با مالکان به توافق برسیم.
    

   تعداد بازدید: 122
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .