•  
   منبع خبر : ۱۰۰۵
   تعداد بازدید: 279
   کد: 194147
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
   منطقه ثامن مشهد به پیشواز بهار رفته است؛

   آغاز زیباسازی اطراف حرم مطهر رضوی برای استقبال از نوروز ٩٩/ پیش بینی کاشت بیش از یک میلیون شاخه گل تا جانمایی ٨ اِلمان جدید

   در محدوده منطقه ثامن از گذشته ١٢ المان وجود داشت، که در قالب برنامه های استقبال از بهار امسال ٨ المان جدید نیز درنظر گرفته شده است؛ که بیشتر آن ها پیرامون زیارت است و از ١۵ اسفند در نقاط مشخص شده جاگذاری خواهدشد.
   آغاز زیباسازی اطراف حرم مطهر رضوی برای استقبال از نوروز ٩٩/ پیش بینی کاشت بیش از یک میلیون شاخه گل تا جانمایی ٨ اِلمان جدید

   شهردار منطقه ثامن مشهد از آغاز ویژه برنامه های استقبال از بهار ٩٩ با هدف زیباسازی و افزایش آمادگی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی برای استقبال از عید نوروز خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی با اشاره به آغاز ویژه برنامه های استقبال از بهار 99 در این منطقه، عناوین اقدامات شاخص در این طرح را تشریح کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در طرح ویژه استقبال از بهار ١٣٩٩ منطقه ثامن، پیش بینی شده که در اطراف حرم مطهر رضوی حدود یک میلیون و ٣٠٠ هزار انواع بوته و شاخه گل فصلی و دائمی در بوستان ها، فضاهای سبز، گلدان ها و فلاورباکس ها و همچنین اجرای فرش گل در بوستان ها و ره باغ های سطح منطقه کاشته شود.
   نعمتی اظهار کرد: رنگ آمیزی جداول حاشیه معابر، ساب زنی و رفع نواقص آب نما ها، آب خوری ها و سقاخانه ها، آماده سازی و رفع نواقص و افزایش ریسه ها و المان های نوری و نور پردازی های سطح منطقه و همینطور نیمکت ها و مبلمان شهری نیز توسط اداره امور شهر منطقه ثامن در حال انجام است.
   وی افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن نیز انجام ٨٠٠٠ متر مربع نقاشی دیواری جدید، فضاآرایی معابر با ریسه و پرچم های رنگی و افزایش المان های موضوعی به ٢٠ سازه را در برنامه دارد.
   شهردار منطقه ثامن گفت: در محدوده منطقه ثامن از گذشته ١٢ المان وجود داشت، که در قالب برنامه های استقبال از بهار امسال ٨ المان جدید نیز درنظر گرفته شده است؛ که بیشتر آن ها پیرامون زیارت است و از ١۵ اسفند در نقاط مشخص شده جاگذاری خواهدشد.
   نعمتی روی برنامه ریزی مدیریت شهری جهت افزایش مشارکت شهروندان در اداره امور شهر تاکید و تصریح کرد: در ابتکاری جدید با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی، اداره فضای سبز و مشارکت شوراهای اجتماعی محلات و مدارس منطقه ثامن کاشت طرحی با عنوان (با یک گل هم بهار می شود) از ابتدای دی ماه در منطقه آغاز شده که در قالب آن گلدان، خاک و بذر و پیاز گل (بیشتر از نوع گل لاله) در اختیار دانش آموزان قرار گرفته تا پس از جوانه زدن گل ها در کاشت آنها در بوستان ها و فضای سبز منطقه مشارکت خداهند داشت.
   *پویش رنگها، جان بخشی به دیوارهای شهر ...
   شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه طرح پویش رنگ ها یک تجربه موفق از جذب مشارکت شهروندان در اقدامات ویژه بهار بود که سال گذشته به خوبی اجرا شد،افزود:دانش آموزان و گروه های داوطلب مردمی با فراخوان معاونت فرهنگی و اجتماعی و مشارکت معاونت خدمات شهری منطقه، روی برخی دیوارهای منطقه نقاشی هایی با موضوع نشاط اجتماعی و فرهنگ شهروندی اجرا خواهندکرد. 

   تعداد بازدید: 279
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .