•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 114
   کد: 194742
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
   با هدف زیباسازی سیمای شهری صورت پذیرفت؛

   آغاز عملیات اجرایی نورپردازی خیابان کوهسنگی

   نورپردازی در واقع نشان دادن حریم عمومی موجود در فضای شهری و نورپردازی شهری، ترکیبی از نورپردازی معابر، بناها، مبلمان شهری و نورپردازی‌های مناسبتی است که علاوه بر ایجاد شرایط ادامه فعالیت‌ها و کارکردهای شهری در هنگام شب، در ایجاد امنیت، آسایش و جذابیت محیط‌های شهری نیز می‌تواند نقش به سزایی ایفا کند.
   آغاز عملیات اجرایی نورپردازی خیابان کوهسنگی

   شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای عملیات نورپردازی خیابان کوهسنگی در این منطقه خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی شیرازی با بیان اینکه نورپردازی میادین، معابر و بوستان‌های شهری یکی از اقدامات مدیریت شهری در راستای ارتقا سطح ایمنی شهروندان و افزایش زیبایی بصری شهر است، افزود: زیباسازی محیط شهری سرفصل جدید و گسترده خدمات شهری را پربارتر کرده است.
   وی ادامه داد: نورپردازی میادین، معابر و بوستان‌های شهری یکی از اقدامات مدیریت شهری در راستای ارتقا سطح ایمنی شهروندان و افزایش زیبایی بصری شهر است.
   وی گفت: نورپردازی در واقع نشان دادن حریم عمومی موجود در فضای شهری و نورپردازی شهری، ترکیبی از نورپردازی معابر، بناها، مبلمان شهری و نورپردازی‌های مناسبتی است که علاوه بر ایجاد شرایط ادامه فعالیت‌ها و کارکردهای شهری در هنگام شب، در ایجاد امنیت، آسایش و جذابیت محیط‌های شهری نیز می‌تواند نقش به سزایی ایفا کند.
   شهردار منطقه 8 مشهد ادامه داد: در محیط‌های شهری ایجاد امنیت در شهر برای آسودگی در هنگام کار و فعالیت شبانه از جمله شاخصه‌های مهم نورپردازی شهری است.
   شیرازی تصریح کرد: با توجه به تاثیرگذاری نورپردازی در زیباسازی سیمای شهری و با هدف زیبایی نمای شهری و استفاده بصری شهروندان از فضای شهری عملیات اجرایی نورپردازی پل انقلاب با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و دویست و پنجاه هزار ریال صورت پذیرفته است.
   وی افزود : طراحی گوبوهای نوری در مقابل مراکر تجاری زیست خاور و بازار جنت و بوستان باغ ملی که در واقع اشکال و طرح هایی هستند که بین سوژه و منبع نور قرار گرفته و باعث ایجاد محیطی دراماتیک می شود.
   شایان ذکر است؛ عملیات المان لوستر نوری و جانمایی 180 گوی نوری خیابان کوهسنگی و اجرای المان نوری روی تیرهای روشنایی خیابان جنت و 2 آبشار نوری میدان جهاد سازندگی از جمله اقدامات خلاقانه مدیریت منطقه هشت در زمینه نورپردازی شهری بوده است.
    

   تعداد بازدید: 114
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .