•  
   منبع خبر : ۱۰۱۲
   تعداد بازدید: 178
   کد: 194871
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
   رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد؛

   عوارض کسب و پیشه همه صنوف در سه ماهه اول سال 99 شامل بخشودگی شده است

   آن بخش که مستقیم با مدیریت شهری در ارتباط بوده با مصوبه های شورای شهر بخشیده یا برای آن تخفیف در نظر گرفته شده اما آن بخش که در اختیار مدیریت شهری نیست سعی کرده ایم ضمن مذاکره با مسئولان استانی تخفیفاتی برای مشاغل آسیب دیده در نظر گرفته شود.
   عوارض کسب و پیشه همه صنوف در سه ماهه اول سال 99 شامل بخشودگی شده است

   رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای حمایت از شهروندانی که از این بابت دچار ضرر شده اند، عوارض کسب و پیشه همه صنوف در سه ماهه اول سال 99 شامل بخشودگی شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد هادی مهدی نیا در برنامه زنده تلویزیونی "بهارفیروزه ای" در این خصوص افزود: متاسفانه اواخر سال گذشته با شیوع ویروس کرونا روبه رو شدیم که این موضوع باعث متضرر شدن برخی از بخش های جامعه شد لذا برای کاهش این ضرر با پیشنهاد مدیریت شهری و تصویب شورای شهر عوارض کسب و پیشه سه ماهه اول سال 99 شامل بخشودگی شد.
   وی اضافه کرد: همچنین اجاره مکان هایی که در تملک شهرداری مشهد بود نیز با 50 درصد تخفیف محاسبه و دریافت می شود.
   وی به کمک 5میلیارد تومانی شهرداری مشهد به دانشگاه علوم پزشکی اشاره و اظهارکرد: با تصویب شورای شهر مبلغ 5 میلیارد تومان برای خرید ملزومات مورد نیاز کادر درمانی جهت مقابله با ویروس کرونا از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کننده و همچنین تجهیز آمبولانس ها اختصاص داده شد که این مبلغ تا پایان سال گذشته برای خرید این ملزومات هزینه شده است.
   مهدی نیا در پاسخ به درخواست شهروندان برای کمک به بخشودگی مطالبات سایر دستگاه ها از افرادی که شیوع کرونا دچار ضرر و زیان شده اند، تصریح کرد: آن بخش که مستقیم با مدیریت شهری در ارتباط بوده با مصوبه های شورای شهر بخشیده یا برای آن تخفیف در نظر گرفته شده اما آن بخش که در اختیار مدیریت شهری نیست سعی کرده ایم ضمن مذاکره با مسئولان استانی تخفیفاتی برای مشاغل آسیب دیده در نظر گرفته شود.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به وعده رفع مشکل مکان هایی که سال گذشته در بارندگی ها دچار آبگرفتگی می شدند، گفت: سال گذشته در چنین ایامی در پی بارش های شدید برخی از نقاط کشور دچار سیل شدند که خوشبختانه ما در مشهد شاهد سیل نبودیم اما با آبگرفتگی هایی روبه رو بودیم.
   وی ادامه داد: در پی این بارش ها 239 نقطه که دچار آبگرفتگی می شدند شناسایی و برای رفع آن 90 میلیارد تومان اعتبار مازاد بر بودجه مصوب اختصاص داده شد تا مشکل آبگرفتگی نیمی از این 239 نقطه در سال 98 برطرف شود.
   وی اضافه کرد: از این 239 نقطه عملیات اجرایی رفع مشکل 119 نقطه از خرداد ماه سال گذشته آغاز و مشکل آبگرفتگی بخش زیادی از این نقاط از جمله خیابان کوهسنگی و دانشگاه با اجرای شبکه جمع آوری آب های سطحی برطرف شده است.
   مهدی نیا افزود: با برنامه ریزی های انجام شده نیز امیدواریم در سال 99 مشکل تمامی 239 نقطه که با بارندگی های شدید دچار آبگرفتگی می شدند برطرف شود.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 178
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .