•  
   منبع خبر : ۱۰۱۲
   تعداد بازدید: 250
   کد: 195016
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد؛

   سیاست شورای پنجم از ابتدا توسعه متوازن شهر به ویژه مناطق کم برخوردار بوده است/ یک سوم جمعیت مشهد در12 درصد مساحت شهر زندگی می کنند

   منطقه دو شهرداری نیز با 514 هزار نفر جمعیت پرجمعیت ترین منطقه مشهد است و این درحالی است که 70 درصد از بافت منطقه ۶ مشهد نیز بافت های فرسوده و ناکارآمد است.
   سیاست شورای پنجم از ابتدا توسعه متوازن شهر به ویژه مناطق کم برخوردار بوده است/ یک سوم جمعیت مشهد در12 درصد مساحت شهر زندگی می کنند

   رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سیاست شورای پنجم از ابتدا توسعه متوازن شهر به ویژه مناطق کم برخوردار بوده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی با حضور در برنامه تلویزیونی "بهار فیروزه ای" ضمن اشاره به این که یکی از سیاست های شورای پنجم و مدیریت برآمده از آن، این بود که اصطلاح مناطق حاشیه ای را به کار نگیرد افزود: معتقدیم این نواحی مناطق پیرامونی و کم برخوردار است که تلاش می کنیم به همراه سایر دستگاه برای ارتقاء سرانه های خدماتی این مناطق تلاش کنیم.
   وی اضافه کرد: در حال حاضر یک سوم جمعیت مشهد در 12 درصد از مساحت شهر زندگی می کنند لذا ریز دانگی و تراکم جمعیتی در این مناطق بسیار بالا است.
   وی با بیان این که تراکم جمعیتی منطقه چهار شهرداری مشهد 3.5 برابر سایر نقاط شهر است اظهارکرد: تراکم جمعیتی منطقه چهار 301 نفر در هکتار است درحالی که متوسط تراکم باید 86 نفر در هکتار باشد.
   وی تصریح کرد: منطقه دو شهرداری نیز با 514 هزار نفر جمعیت پرجمعیت ترین منطقه مشهد است و این درحالی است که 70 درصد از بافت منطقه ۶ مشهد نیز بافت های فرسوده و ناکارآمد است.
   فیضی ادامه داد: جمعیت مناطق کم برخوردار و پیرامونی شهر مشهد با یک میلیون و 200 هزار نفر از 62 کشور جهان و 9استان کشور بیشتر است که باید به این موضوع توجه شود.
   رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد گفت: در بحث مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز این مناطق از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند زیرا به دلیل متراکم بودن بافت و عرض کم معبر، مناطقی کم نفوذ هستند و نمی توان مانند سایر نقاط با تجهیزات سنگین نسبت به مه پاشی وضد عفونی کردن آن اقدام کرد.
   وی با اشاره به این که با توجه به این موضوع تدابیری برای ضد عفونی کردن این مناطق اندیشیده شده است، اظهارکرد: البته باید این تدابیر با استفاده بیشتر از ظرفیت شورای اجتماعی محلات، سمن های مردم نهاد افزایش پیدا کند که دربازدیدی که از این مناطق داشتیم شاهد توزیع ماسک رایگان وضد عفونی محلات با شوق و نوع دوستی بودیم.
   فیضی افزود: در مجموع شورای پنجم ومدیریت شهری مشهد، از ابتدا به دنبال افزایش سرانه های خدماتی و توازن بخشی و نزدیک شدن مناطق کم برخوردار وبرخوردار بوده ایم،لذا درکنار توسعه فضاهای سبز، پروژه هایی نظیر تقاطع غیر همسطح مصلی، 45 متری محمد آباد به طرق،75 متری به خیابان شهید مفتح شرقی و ... در مناطق کم برخوردار و پیرامونی شهر برای ایجاد دسترسی به متن وخروج از انزوای این مناطق اجرا یا در حال اجرا است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 250
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .