•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 157
   کد: 197775
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد؛

   رفع مشکلات طرح پهنه خین عرب نیازمند برگزاری جلسه با نهادهای مرتبط با طرح است

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: با توجه به اینکه پهنه 300 هکتاری خین عرب در طرح جامع برای صنعت سبک گروه الف مصوبه دارد، باید جلسه‌ای با معاون عمرانی استاندار و اداره محیط‌زیست و سایر دوستانی که با این موضوع دارای مساله هستند، برگزار و مشکلات موجود رفع شود.
   رفع مشکلات طرح پهنه خین عرب نیازمند برگزاری جلسه با نهادهای مرتبط با طرح است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد در خصوص برگزاری جلسه بررسی طرح پهنه خین عرب که روز گذشته برگزار شده بود، اظهار کرد: با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از این منطقه صورت گرفت، براساس پهنه 300 هکتاری خین عرب، طرح ساماندهی این منطقه به مشاور داده شد. این طرح سالیان سال است که ناتمام مانده و بنا است برای جانمایی دو رکن اساسی یعنی صنایع و محیط‎زیست جلسه‌ای برگزار شود.
   وی افزود: جانمایی صنایع سبک مربوط به فاز قبل بوده که از سال‌های 75 تاکنون در این منطقه صورت گرفته است، در حال حاضر حدود 75 درصد از 300 هکتار آن، شکل گرفته و معابر آن به تایید سازمان ترافیک شهرداری رسیده اما عملا در تصویب کمیسیون زیربنایی، با مقاومت کارشناسی محیط‌زیست و صنایع کوچک همراه بوده است.
   حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: استقرار آن‌ها در طرح جامع به عنوان یک طرح بالادستی تصویب شده اما اینکه چه تمهیدات محیط‌زیستی در آن باید لحاظ شود، نیازمند پیشنهاد در کارگروه کمیسیون زیربنایی است تا مصوبه لازم برای آن اخذ شود که این موضوع برای همیشه تعیین تکلیف شود.
   وی اضافه کرد: به این دلیل که مدیرکل راه و شهرسازی هرگونه پاسخگویی بدون مصوبه کمیسیون زیربنایی را ممنوع کرده بود، در این جلسه به شهردار منطقه اعلام شد تا پاسخگویی متوقف شود تا راهبرد و نحوه پاسخگویی با نظر مسئولان استانی مشخص شود.
   غزاله شهیدی
    

   تعداد بازدید: 157
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .