•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 168
   کد: 199927
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
   مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد خبرداد؛

   به روز رسانی سامانه پرداخت الکترونیک عوارض شهرداری مشهد و ایجاد امکان پاسخگویی آنلاین

   مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد گفت: مطلوب ترین منابع درآمدی برای اداره شهرها درآمدهای پایدار است که یکی از درآمدهای پایدار شهرداری برای تامین هزینه های خدمات شهری اخذ عوارض نوسازی، خودرو و اصناف است.
   به روز رسانی سامانه پرداخت الکترونیک عوارض شهرداری مشهد و ایجاد امکان پاسخگویی آنلاین

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمود برهانی، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در حال حاضر در مشهد حدود 500 هزار واحد مسکونی، 150 هزار واحد تجاری و 700 هزار خودرو وجود دارد.
   وی افزود: طبق آلبوم بودجه شهرداری، سهم عوارض خودرو، نوسازی و کسب و پیشه از کل بودجه، حدود سه درصد است که نسبت به حجم عظیم خدمات در حال اجرا و توسعه ای بسیار ناچیزی است.
   مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد بیان کرد: برابر بررسی های کارشناسی صورت گرفته، یکی از مشکلات موجود در خصوص کمبود سهم درآمدهای پایدار، عدم مشارکت مردم در پرداخت عوارض با توجه به وجود ترافیک شهری و تحمل زمان و هزینه به منظور مراجعه برای پرداخت این عوارض است که این موضوع ناشی از تمرکز بر وصول این عوارض به روش های سنتی و عدم توسعه زیرساخت های پرداخت الکترونیکی است.
   برهانی خاطرنشان کرد: بدین منظور شهرداری مشهد از سال 1383 سامانه پرداخت الکترونیک عوارض شهرداری مشهد را در بستر تحت وب و امکان دسترسی به اطلاعات از طریق اینترنت را راه اندازی کرد که از مزایای آن می توان به صرفه جویی در زمان و هزینه، فرار از ترافیک‌های شهری و آسودگی و راحتی در پراخت اشاره کرد.
   وی اضافه کرد: از ابتدای اسفند ماه سال گذشته نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از حضور غیر ضروری شهروندان و تسریع در پاسخگویی به سوالات ارباب رجوع، امکان پاسخگویی آنلاین به سامانه پرداخت الکترونیک عوارض شهرداری مشهد نیز اضافه شده است.
   مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد گفت: روش های پرداخت غیر حضوری عوارض شهرداری مشهد شامل پرداخت از طریق اینترنت بانک ، تلفنبانک ، موبایل بانک در صورت داشتن فیش و پرداخت از طریق مراجعه به پرتال اینترنتی شهرداری مشهد به درگاه الکترونیکی avarez.mashhad.ir در صورت عدم داشتن فیش است.
   غزاله شهیدی
    

   تعداد بازدید: 168
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .