•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 175
   کد: 200034
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
   حضور سازمان فاوا شهرداری مشهد در بزرگ ‌ترین رویداد ICT جهان؛

   از «شهر هوشمند مشهد» در WSIS 2020 چه می ‌شنویم؟

   سازمان فاوا شهرداری مشهد با ارائه پنلی با موضوع «شهر هوشمند مشهد» در روز 6 تیرماه در اجلاس ITU WSIS 2020 که بزرگ‌ ترین رویداد جهان در حوزه ICT به شمار می ‌آید، شرکت می‌ کند.
   از «شهر هوشمند مشهد» در WSIS 2020 چه می ‌شنویم؟

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، با نگاهی به برنامه پنل‌ های اجلاس جهانی درباره جامعه اطلاعاتی (WSIS) که در سال جاری به دلیل شرایط خاص شیوع کرونا، به صورت آنلاین برگزار می ‌شود، می‌ بینیم که در برنامه ‌های روز پایانی این وبینار، نمایندگانی نیز از ایران حضور دارند و سازمان فاوا شهرداری مشهد به همراه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پنلی با عنوان «حکمرانی شهر هوشمند؛ تبدیل مشهد به شهر هوشمند» به معرفی دستاورد ها، برنامه ‌ها و مباحث پیرامون هوشمند سازی در مشهد خواهند پرداخت.
   با توجه به روند رو به رشد هوشمند سازی شهر مشهد و برنامه ‌ها و اقدامات صورت‌گرفته طی سال‌ های اخیر در این زمینه، یکی از پنل ‌های این اجلاس به مرور تجربه‌ های مشهد در این حوزه اختصاص یافته است.
   چنان که در پایگاه اینترنتی این اجلاس ذکر شده است، ارائه دهندگان این پنل، نخست دیدگاه‌ هایی درباره مدیریت و حاکمیت یک شهر هوشمند و نیز الگو های مناسب برای اجرای پروژه‌ های شهر هوشمند را طرح خواهند کرد.
   همچنین به طور خلاصه درباره طرح تحول شهر هوشمند مشهد و نیز نقش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در تبدیل مشهد به شهری هوشمند صحبت خواهد شد.
   در ادامه درباره سه مورد از پروژه ‌های شاخص مشهد در این زمینه و چالش‌ ها و فرصت‌ های آن‌ ها نکاتی ذکر می‌ شود و به نقش فناوری ‌های نوین همچون اینترنت اشیا در توسعه شهر هوشمند اشاره خواهد شد.
   در پایان، نکاتی درباره تجربه و دستاورد های همکاری با ITU (اتحادیه بین‌المللی مخابرات) درباره برنامه جهانی «شهر های هوشمند پایدار» (U4SSC) و نیز پیشنهاد هایی در زمینه گردشگری مذهبی با توجه به ظرفیت ویژه شهر مشهد در این حوزه، مطرح خواهد شد.
   نوید زهدی معاون هوشمندسازی و علی متولی‌زاده رئیس امور فناوری‌های هوشمند سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به همراه علیرضا یاری معاون پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه‌ دهندگان این پنل و محمدرضا میرصراف عضو هیئت علمی پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و حجت‌الله مدیریان، مدیرعامل شرکت آریانوس از دیگر اعضای پنل به شمار می‌روند.
   پنل «شهر هوشمند مشهد» روز جمعه 6 تیرماه جاری ساعت 15:30 به وقت ایران به صورت آنلاین در این اجلاس ارائه خواهد شد. ثبت نام برای شرکت در پنل‌ها به صورت رایگان از طریق لینک https://itu.zoom.us/webinar/register/WN_81ukQGzFToWQ9hZOnCUAKg قابل انجام بوده و در دسترس عموم افراد قرار دارد.
   شایان ذکر است اجلاس ITU WSIS 2020 به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین رویداد ها در حوزه ICT هر سال به میزبانی شهر ژنو سوئیس برگزار می‌ شود که پانزدهمین دوره آن در سال جاری به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع جهانی بیماری کرونا، به صورت آنلاین به اجرا در می‌آید.
    

   تعداد بازدید: 175
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .