•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 226
   کد: 200093
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   با ارائه سازمان فاوا درWSIS 2020؛

   «شهر هوشمند مشهد» در اجلاس جهانی ژنو معرفی شد

   «مشهد هوشمند» حسن ختام نخستین هفته از برنامه‌ های اجلاس جهانی درباره جامعه اطلاعاتی بود که در این رویداد بین‌المللی خوش درخشید.
   «شهر هوشمند مشهد» در اجلاس جهانی ژنو معرفی شد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سازمان فاوا شهرداری مشهد بعد ازظهر روز گذشته با ارائه پنلی در اجلاس ITU WSIS 2020 به معرفی «شهر هوشمند مشهد» و اقدامات و برنامه ‌ها پیرامون هوشمند سازی دومین کلان ‌شهر کشور پرداخت.
   این اجلاس که شاید طولانی‌ ترین دوره خود را تجربه می ‌کند، به آزمونی برای فعالان و سیاست گذاران حوزه IT و شهر هوشمند در سطح بین‌ المللی تبدیل شده تا این بار هوشمند سازی و انجام غیرحضوری یک رویداد را نه برای شهروندان، بلکه به عنوان چالشی برای دست ‌اندرکاران شهر های هوشمند جهان مطرح کند‌.
   اجلاس جهانی درباره جامعه اطلاعاتی یا به اختصار WSIS بزرگ‌ ترین رویداد جهان در حوزه ICT به شمار می‌ آید که هرساله با حمایت سازمان ملل متحد و به میزبانی شهر ژنو سوئیس برگزار می ‌شود.
   این اجلاس در سال جاری به دلیل شرایط خاص شیوع کرونا به صورت آنلاین و در قالب وبینار به اجرا در می‌آید که همین امر ضمن ایجاد تفاوت ‌هایی در برنامه ‌های اجلاس، فرصت استفاده از آن را به صورت آنلاین برای همه علاقه مندان در سراسر جهان فراهم کرده است.
   اجلاس ITU WSIS 2020 که همچون دوره‌ های پیشین شاهد حضور شخصیت‌ ها و نهاد های شاخص و اثرگذار بین‌المللی در حوزه ICT و فناوری‌ های شهر هوشمند بود، در آخرین روز از نخستین هفته برگزاری، ۶ تیرماه میزبان پنلی با عنوان «حکمرانی شهر هوشمند؛ تبدیل مشهد به شهر هوشمند» بود که از سوی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد و با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ارائه شد.
   نوید زهدی معاون هوشمند سازی و علی متولی ‌زاده رئیس امور فناوری ‌های هوشمند از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در این کارگاه، توضیحاتی را در خصوص اقدامات و برنامه ‌های مدیریت شهری مشهد در زمینه هوشمند سازی ارائه دادند.
   همچنین علیرضا یاری معاون پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدرضا میر صراف عضو هیئت علمی این پژوهشگاه و حجت‌الله مدیریان، مدیرعامل شرکت آریانوس در این پنل توضیحات دیگری در زمینه مدیریت و برنامه ‌های یک شهر هوشمند و مصادیق آن در مشهد ذکر کردند.
   در این پنل برخی از اقدامات شاخص در زمینه هوشمند سازی مشهد معرفی شد و فرصت‌ ها، چالش‌ ها و برنامه‌ های مدیریت شهری مشهد در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
   اقدامات صورت گرفته در زمینه‌ هایی همچون پرداخت الکترونیک، نظارت تصویری پهپادی و جمع‌آوری شاخص ‌های شهر هوشمند مشهد با همکاری ITU از نمونه‌ های مورد اشاره بود‌.
   همچنین برنامه ‌های شهرداری مشهد در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا با استفاده از فناوری ‌های هوشمند شهری، سیستم هوشمند جمع‌آوری پسماند های قابل بازیافت و نیز توریسم هوشمند از دیگر محور های مورد بحث در خصوص شهر مشهد بود.
   ‌شایان ذکر است برگزاری مجازی این دوره از ITU WSIS با امکان شرکت همه افراد در پنل‌ ها و مشاهده آنلاین آن‌ها به صورت رایگان، امتیاز ویژه ای نسبت به دوره های پیشین دارد. این اجلاس همچنان در هفته ‌های آتی ادامه دارد و برنامه آن در وبسایت اجلاس قابل مشاهده است.
   علاوه بر پنل‌ ها و کارگاه های موضوعی، برگزاری هکاتون، نمایشگاه، کافه دانش و مسابقه از دیگر بخش‌ های اجلاس WSIS در سال جاری است. 

   تعداد بازدید: 226
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .