•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 403
   کد: 200122
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   سرپرست اداره کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد؛

   نصب 470 آشیانه پرندگان در سطح بوستان‌های مشهد

   سرپرست اداره کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: طراحی، ساخت و جانمایی انواع آشیانه، دانخوری و آبخوری در سطح بوستان‌های شهری از جمله اقدامات حمایتی برای حفظ تنوع زیستی پرندگان بومی و مهاجر کلانشهر مشهد می‌باشد.
   نصب 470 آشیانه پرندگان در سطح بوستان‌های مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی اکبر انتظام خاطرنشان کرد: شهرداری با همت نیروهای پرتلاش حوزه فضای سبز شهری و با هدف حفظ تنوع زیستی طبق سنوات گذشته اقدام به انجام فعالیت‌های حمایتی خود از پرندگان شهر مشهد نموده و طی مطالعات چندین ساله تا کنون ۲۴ گونه از پرندگان بومی و 39 گونه از پرندگان مهاجر شناسایی شده است.
   وی با اشاره به اینکه تعداد 640 آشیانه از انواع طبیعی ان مربوط به پرندگان در فضای پارکی شناسایی گردیده واقدامات حمایتی مربوط به آن نیز صورت گرفته است اظهار داشت: تعداد 470 آشیانه دست ساز نیز پس از انجام ارزیابی ، در مناطق مورد نیاز بر روی درختان برخی بوستان‌ها نصب گردیده ، همچنین تعداد 84 سازه دانخوری و آبخوری جانمایی شده است.
   انتظام با بیان اینکه طراحی، ساخت و جانمایی انواع آشیانه، دانخوری و آبخوری در سطح بوستان‌های شهری از جمله اقدامات حمایتی برای حفظ تنوع زیستی پرندگان بومی و مهاجر می‌باشد افزود: انجام اینچنین اقداماتی باعث شده تا ضمن حرمت بخشیدن به ارزش حیات پرندگان در شهر امام مهربانی ها، تا حد قابل توجهی تعادل جمعیت گونه های مختلف پرندگان در سطح شهر حفظ و از جمله دستاوردهای اکولوژیک آن کاهش استفاده از سموم در فضای سبز شهر مشهد خواهد بود . در پایان انتظام خاطر نشان کرد ترمیم حفره های درختان با هدف بالا بردن احتمال اشیانه گذاری پرندگان از دیگر اقدامات پیش روی این اداره کل می باشد.

   تعداد بازدید: 403
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .