•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 485
   کد: 200166
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد؛

   تغییر نام بولوار حسن آباد به نام «ایرج یزدان بخش»

   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد از نامگذاری بولوار حسن آباد به نام ایرج یزدان بخش خبر داد.
   تغییر نام بولوار حسن آباد به نام «ایرج یزدان بخش»

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ناهید فربد نیا با بیان این خبر اظهار کرد: براساس مصوبه 30 اردیبهشت ماه سال جاری در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد، قرار بر این شد که بولوار حسن آباد به نام ایرج یزدان بخش نامگذاری شود.
   وی افزود: این جاده شاهراه ارتباطی بزرگراه آزادی به سمت شهرک صنعتی توس است که در سال جاری بهسازی شده و طول آن دو هزار و 200 متر است.
   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد در خصوص علت نامگذاری این معبر به نام «ایرج یزدان بخش» بیان کرد: ایرج یزدان بخش از کارآفرینان و بزرگ مردان صنعت خراسان رضوی و کشور بوده است.
   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد بیان کرد: ایشان بنیانگذار گروه پارت لاستیک بوده اند. وی متولد 1319 در شهر نیشابور بوده و حدود 20 سال در سمت کارشناس، مدیر کل و معاون مرکز آمار خدمت کرده است و بعد از بازنشستگی فعالیت خود را در بخش خصوصی آغاز کرده است، این شرکت در حال حاضر باعث اشتغال بیش از 2000 نفر شده است.
   فربد نیا خاطرنشان کرد: ساخت سردیس این شخصیت بزرگ خراسان رضوی در دستور کار سازمان اجتماعی و فرهنگی است که پس از اتمام ساخت، از سردیس و تابلو بولوار ایرج یزدان بخش رونمایی می شود.
   وی اضافه کرد: هم اکنون ثبت پلاک‌های شهری طبق دستورالعمل نصب پلاک مصوب شورای اسلامی سوم شهر مشهد انجام می‌شود و در این راستا در ۳ ماه نخست امسال بیش از چهار هزار پلاک برای اماکن مسکونی و تجاری در این کلان‌شهر اصلاح و نصب شده است.
   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد گفت: بیشتر پلاک‌های نصب شده در مناطق دو تا پنج شهرداری مشهد بوده و شهروندان می‌توانند درخواست‌های خود برای نصب و اصلاح پلاک منازل را از طریق سامانه ۱۳۷ اعلام کنند. علاوه بر پاسخ‌گویی به مشکلات مردم در خصوص پلاک‌ها گاهی پلاک منازل از بین رفته یا می‌افتد و از طرفی حتی در مواردی کوچه‌هایی وجود دارد که هیچ منزلی در آن شماره پلاک نداشت.
   فربد نیا خاطرنشان کرد: با ابراز بی‌اطلاعی از رایزنی برای انعقاد تفاهم‌نامه بین شهرداری مشهد و اداره کل پست خراسان رضوی افزود: مقرر شده است در آینده معاونت شهرسازی شهرداری مشهد پس از اتمام فعالیت ساختمانی و ارائه گواهی پایان‌کار علاوه بر کد نوسازی کدپستی منازل را نیز به مالکان ارائه دهد.
   وی افزود: فرایندی که موجب ایجاد و نگهداری یک نشانی رسمی و استاندارد جهانی برای نشانی‌های پستی در حال استفاده شود «جی نف» نامیده می‌شود که مخفف عبارت 'Geocoded national address file' است.
   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد تصریح کرد: خراسان رضوی دارای سه میلیون و ۷۸۴ هزار مکان و کد پستی است که دو میلیون و ۸۷۸ هزار فقره آن در شهر‌ها و بقیه در روستا‌های این استان قرار دارد.
   حوریه جمالی پور
    

   تعداد بازدید: 485
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .