•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 172
   کد: 200311
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   در بازدید کارشناسان مرکز 137 از ارتفاعات جنوبی مشهد مطرح شد؛

   پروژه کوه پارک بدون آسیب به طبیعت در حال اجرا است / حضور مردم در ارتفاعات جنوبی مانع از تصرفات جدید و ساخت و ساز می شود

   در بازدید کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد از ارتفاعات جنوبی و پروژه کوه پارک مشهد، بر اجرای پروژه بدون وارد آمدن آسیب به محیط زیست و طبیعت تاکید شد.
   پروژه کوه پارک بدون آسیب به طبیعت در حال اجرا است / حضور مردم در ارتفاعات جنوبی مانع از تصرفات جدید و ساخت و ساز می شود

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر رمضانی، در حاشیه بازدید رئیس و کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی 137 از ارتفاعات جنوبی و پروژه «کوه پارک»، اظهار کرد: در ارتفاعات جنوبی مشهد با سه پروژه مواجه هستیم، پروژه کمربند سبز حدود 14 سال از آغاز اجرای آن می گذرد و قرار است علاوه بر ارتفاعات جنوبی، دور تا دور شهر امتداد پیدا کند.
   وی افزود: درختکاری در ارتفاعات جنوبی با استفاده از گونه های گیاهی متنوع و عمدتا کم آب و مقاوم صورت گرفته و در حال حاضر با دو روش قطره ای و شیلنگی و با اتصال به شبکه به صورت ثقلی، آبیاری می شوند.
   مدیر پروژه ارتفاعات جنوبی شهر مشهد با اشاره به پروژه دوم یعنی کمربندی 75 متری جنوبی بیان کرد: بر اساس مصوبات سال های گذشته، قرار بود این پروژه از بولوار شهید برونسی تا اتوبان مشهد باغچه به طول 27 کیلومتر امتداد پیدا کند و بر حجم ترافیک شهر تاثیر گذار باشد اما با توجه به صدمه محیط زیست، حجم تخریب کوه ها و نداشتن پیوست زیست محیطی، این پروژه متوقف شد.
   باز شدن آغوش کوه پارک به روی طبیعت گردان و خانواده ها در آینده نزدیک
   رمضانی خاطرنشان کرد: با افتتاح کوه پارک، شهروندان از خیابان نخل می توانند با خودرو به این پارک وارد شده و با پارک خودروهایشان، به صورت پیاده و یا با دوچرخه، از ارتفاعات استفاده کنند، تمام ورودی های دیگر به ارتفاعات برای ورود خودرو، بسته خواهد بود اما کوهنوردان و دوچرخه سواران می توانند از سایر ورودی ها نیز عبور و مرو کنند.
   وی اضافه کرد: حضور مردم در ارتفاعات جنوبی، باعث جلوگیری از تصرفات و ساخت و سازهای جدید در این محدوده خواهد شود.
   مدیر پروژه ارتفاعات جنوبی شهر مشهد تصریح کرد: این پروژه بدون آسیب به محیط زیست و کوه ها، در حال اجرا است و فقط در محل پارکینگ، وسایل بازی کودکان، نمازخانه روباز، سرویس بهداشتی پرتابل و خودرو غذا برای شهروندان در نظر گرفته خواهد شد. همچنین دو آبشار کوچک و برکه و دهکده و تیمارگاه حیوانات اهلی و بومی منطقه خراسان نیز در محل اجرا می شود و تعدادی از چشمه های موجود نیز در حال احیا برای آبخوری حیوانات و پرندگان است.
   رمضانی گفت: در قسمت ارتفاعات بعد از قله زو، چند چشمه، حوض انبار، غارهای طبیعی و دست کن که برای استخراج سنگ هرکاره برای ساخت ظروف غذا کنده شده است، سنگ نگاره باستانی و حوض انبار قدیمی و مسیرهای تشرف روستاییان کوه پایه های بینالود برای زیارت امام رضا(ع) وجود دارد که می تواند از ظرفیت های گردشگری ارتفاعات جنوبی مشهد قلمداد شده و مورد بازدید و استفاده علاقمندان قرار گیرد.
   در ادامه این بازدید، احمد رمضانی فرخد، سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد نیز هدف از برگزاری بازدید کارشناسان 137 از ارتفاعات جنوبی و پروژه کوه پارک را آشنایی آن ها با این پروژه در جهت اطلاع رسانی مناسب و پاسخ گویی صحیح به سوالات و درخواست های شهروندان عنوان کرد و اظهار کرد: موضوعاتی همچون ابهام در اطلاع رسانی در مورد زمان افتتاح، مکان پروژه و ورودی ها آن، انتقاد اهالی از تردد زیاد خودروهای سنگین در مسیرهای منتهی به پروژه به خصوص خیابان نخل از پرتکرار ترین موضوعات مطرح شده توسط شهروندان در موضوع پروژه کوه پارک بوده است.
   وی ادامه داد: همچنین طی یک ماه گذشته شهروندان در تماس با 137، پیشنهاداتی همچون نصب آلاچیق، درختکاری و کاشت چمن، ایجاد سکو و کاشت درختان سایه دار، ایجاد مسیر دوچرخه سواری و ... جهت مناسب سازی محیط برای حضور خانواده ها در پروژه کوه پارک ارائه کرده اند.
   لازم به ذکر است در این بازدید، کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی 137، مهم ترین سئوال ها و درخواست های مطرح شده از سوی شهروندان را مطرح کرده و به پرسش و پاسخ پرداختند.

    

   تعداد بازدید: 172
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .