•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 132
   کد: 200370
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

   ۶۹ معبر منطقه ۸ در اولویت روکش آسفالت

   سرپرست شهرداری منطقه 8 گفت: 70 معبر در سال گذشته با مساحتی بالغ بر 220هزار متر مربع روکش آسفالت شده است.
   ۶۹ معبر منطقه ۸ در اولویت روکش آسفالت

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیدرضا رحمانیان با اعلام این خبر اظهار کرد: معابر شهری داﺋﻢ در ﻣﻌﺮض اﻧﻮاع ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧﯽ از تنشر های ﻧﺎﺷﯽ از ﻋﻮاﻣﻠﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﺎر ﺗﺮاﻓﯿﮑﯽ، ﺗﻐﯿﯿﺮ دﻣﺎ و ﻣﯿﺰان رﻃﻮﺑﺖ هستند ﮐـﻪ اﯾـﻦ تنش ‌ها ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﭘﯿﺪاﯾﺶ ﻧﻘﺎﯾﺺ و ﺧﺮاﺑﯽ ﻫﺎﯾﯽ در روﺳﺎزی و ﺑﺮوز ﺗﺮک ﻫﺎ، ﭼﺎﻟﻪ ﻫﺎ، ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺷﮑﻞ و دﯾﮕﺮ اﻧﻮاع ﺧﺮاﺑﯽ ﻫﺎ و ﻓﺮﺳﻮده ﺷﺪن روﺳﺎزی آسفالت ﻣﯽ ﺷﻮد. علاوه بر آن کنده‌کاری ‌های منطقه توسط شرکت ‌های خدماتی به‌ویژه آب و فاضلاب برای طرح اگو سبب شده تا ناهمواری‌ های آسفالت معابر زیاد شده و نیاز به روکش آسفالت داشته باشند.
   وی افزود: آسفالت ‌های معابری که در اثر شرایط جوی و تردد وسایل نقلیه سنگین تخریب شده‌ اند به شیوه مکانیزه و با استفاده از دستگاه برش لکه ‌گیری و آسفالت‌ ریزی می‌ شوند. نقاط شناسایی شده و محل‌های آسیب دیده معابری که شناسایی شده کاترزنی شده و محل‌ های حفاری با مصالح استاندارد زیرسازی و بر اساس اصول فنی لکه ‌گیری و پخش آسفالت شده است که این عملیات همچنان ادامه دارد. با استفاده از این شیوه به جای روش دستی و سنتی، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و نیروی انسانی، می‌ توانیم شاهد کاهش آسیب‌پذیری و افزایش طول عمر ترمیم‌ های آسفالت معابر باشیم.
   سرپرست شهرداری منطقه 8 بیان کرد: عملیات آسفالت و لکه‌گیری معابر شهر ادامه می‌ یابد و با بازدید گروه‌ های آسفالت تمامی خیابان‌ ها، کوچه ‌ها و معابری که نیاز به ترمیم یا آسفالت کلی دارند شناسایی و به‌سرعت لکه‌گیری و اصلاح می ‌شوند. با توجه به حجم زیاد تردد در خیابان ‌های منطقه 8 و اهمیت کیفیت روسازی راه‌ ها در هدایت و ایمنی ترافیک، ضرورت بهسازی، ترمیم و نگهداری رویه راه‌ها برای تأمین رفاه مردم ضروری است.
   رحمانیان با اشاره به درخواست ‌های مردمی به ویژه ساکنان محله بهشتی برای روکش آسفالت خاطرنشان کرد: تمام تلاش مدیریت شهری جلب رضایت مردم است و فضا های شهری باید متناسب با خواست شهروندان طراحی شود. بر همین اساس امسال معابر را براساس اولویت به سه دسته تقسیم کرده‌ ایم. اولویت اول برای روکش آسفالت خیابان بهشتی، کوچه‌های زوج همت، بولوار شهید نامجو، خیابان جهان‌آرا و کوچه‌های زوج آن، خیابان امید و کوچه‌های زوج آن، خیابان ابوریحان، خیابان حکیم نظامی، خیابان فیاض‌ بخش و خیابان شهید محسنی‌نژاد است.
   وی اضافه کرد: پس از آن به ترتیب اولویت دو و سه خیابان چمران، خیابان ابن سینا، چهارراه لشکر تا میدان شهدا، خیابان رازی، حدفاصل میدان امام رضا تا خیابان جهاد، خیابان کوهسنگی و کوهسنگی‌های زوج از کوهسنگی2 تا 34، خیابان گلستان حدفاصل سالن صبا و خیابان چمران، امام خمینی86 تقاطع آخر تا پایانه، کوچه سپه و فرعی‌های آن، سپه 3(حدفاصل دیدگاه تا ارشادالرضا)، حدفاصل میدان 15خرداد تا پایانه مسافربری، خیابان جنت حد فاصل خیابان چمران و دانشگاه، روکش آسفالت می‌شوند.
    

   تعداد بازدید: 132
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .