•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 408
   کد: 201497
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر؛

   توجه به کسب و کارهای آسیب دیده و کمک به راه اندازی مجدد آنان در حاشیه شهر مشهد

   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر گفت یکی از برنامه های در مناطق حاشیه ای شهر مشهد پرداختن به کسب و کارهای آسیب دیده و کمک به راه اندازی مجدد آنان است.
   توجه به کسب و کارهای آسیب دیده و کمک به راه اندازی مجدد آنان در حاشیه شهر مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود درودی در خصوص اقدامات شهرداری در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر در سه ماهه ابتدایی سال جاری، اظهار کرد: اقدامات شهرداری مشهد در این مدت بیشتر به موضوع بیماری کرونا معطوف شده است که این موضوع صرفا منحصر به شهر مشهد نیست بلکه در سراسر ایران رویه به این شکل است.
   وی افزود: همچنین تمامی سازمان ها و دستگاه های فعال در شهرداری، برنامه های ویژه ای را در ستاد مبارزه با کرونا شهرداری لحاظ کرده اند؛ به عنوان مثال اقدامات سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حال حاضر به سمت جمع آوری و بسته بندی پک های بهداشتی و توزیع آن در حاشیه شهر سوق پیدا کرده است.
   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر گفت: حدود 6 هزار و 800 پک بهداشتی توسط سازمان اجتماعی فرهنگی در مناطق حاشیه شهر توزیع شد و حدود ده هزار بسته بهداشتی و 3 هزار بسته معیشتی نیز توسط سازمان بازآفرینی با همکاری دفاتر توسعه محله توزیع شده است.
   درودی با بیان اینکه در این مدت یک کارگاه تولید ماسک برای کارگران مشاغل پر خطر در حوزه شهری فعال شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن تلاش شد در حوزه روابط عمومی ها، آموزش های بهداشتی لازم را با یک طرح ضربتی به مردم حاشیه شهر ارائه شود.
   وی اضافه کرد: پیش فرض ما برای این کار، عدم رعایت موازین بهداشتی استاندارد توسط ساکنان حاشیه شهر مشهد بود به همین دلیل یک طرح ضربتی در ستاد کرونا شهرداری مشهد ایجاد شد. هدف اصلی از این کار افزایش سطح آگاهی شهروندان و ساکنان مناطق حاشیه ای به وسیله توزیع بروشور و نصب بیلبوردهای آموزشی است.
   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر گفت: در حوزه معاونت برنامه ریزی نیز نقشه تراکم اصناف پرخطر شهر مشهد برای دقیق کردن تصمیمات و سیاست گذاری در کسب و کارها ایجاد شده است که بر اساس آن مناطقی که بیشتر در معرض خطر شیوع ویروس کرونا هستند، شناسایی شدند.
   درودی تصریح کرد: همچنین در راستای کمک به ساکنان حاشیه شهر مشهد، مجموع پک های مواد غذایی با ارزش ریالی 12 میلیارد تومان توسط معاونت مالی و پشتیانی شهرداری مشهد توزیع شده است.
   وی با اشاره به اینکه این اقدامات همچنان ادامه پیدا خواهد کرد، ادامه داد: طبیعتا تمامی اقدامات ما براساس دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود.
   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر بیان کرد: یکی از برنامه های ما پرداختن به کسب و کارهای آسیب دیده و کمک به راه اندازی مجدد آنان است.
   درودی گفت: قبل از شیوع موج دوم کرونا، ستادی تحت عنوان دوران پساکرونا در شهرداری و معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد شکل گرفت اما با توجه به شیوع موج دوم کرونا برنامه ریزی های ما را در شهرداری مشهد کمی تغییر داد و کلیه اقدامات ما معطوف به کرونا شده است.
   غزاله شهیدی

   تعداد بازدید: 408
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .