•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 238
   کد: 201722
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد؛

   مالکان و مدیران مجتمع های تجاری و بازارها به ایمنی باور ندارند

   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: مهمترین چالش امروز ما در شهر مشهد، عدم توجه و باور به موضوع ایمنی توسط مدیران و مالکان مجتمع های تجاری و بازارها است که این موضوع کار ما را سخت کرده است.
   مالکان و مدیران مجتمع های تجاری و بازارها به ایمنی باور ندارند

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی در اولین جلسه کمیته راهبردی تعیین تکلیف اماکن پرخطر و نا ایمن شهر مشهد که با حضورمعاون دادستان مرکز خراسان رضوی و نمایندگان 10 نهاد دولتی و غیر دولتی برگزار شد با تشکر از دستگاه قضایی اظهار کرد: در مجموعه سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد تلاشمان این است که مردم ایمنی را جدی بگیرند زیرا جدی گرفتن ایمنی؛ رفاه و آسایش مردم را به همراه خواهد داشت.
   وی افزود: همکاران ما در سازمان آتش نشانی هر ماه بیش از دو هزار و 500 بازدید ایمنی از بیمارستان ها، ساختمان های بلند مرتبه، مجموعه های اداری، غیردولتی، مسکونی و کارگاه های صنعتی انجام می دهند.
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: متاسفانه 10 درصد این بازدید ها منجر به تشکیل پرونده برای رفع نواقض ایمنی می شود و ۹۰ درصد دیگر خود را ملزم نمی دانند تا برای تامین ایمنی اماکن دراختیارخود به سازمان آتش نشانی مراجعه کنند.
   عزیزی خاطرنشان کرد: این بی توجهی در نهایت منجر به آن می شود که این بنا ها از سوی سازمان آتش‌نشانی ناایمن و خطرآفرین شناخته شود زیرا برخی اوقات شاهد رخ دادن حوادث در این مکان ها نیز بوده ایم.
   وی با بیان این که امسال با تاکیدات شهردار راهبرد مدیریت شهری ایمنی است، تصریح کرد: بر همین اساس پیشنهاد تشکیل تیم ویژه ای متشکل از کارشناسان آتش نشانی، نظام مهندسی، شهرداری و دادگستری را برای بازدید فوری از اماکن پرخطر شهر مشهد ارائه شده است.
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: امیدواریم با مساعدت دستگاه قضایی و نهادهای مربوطه این کارگروه تشکیل و به سرعت اماکن پرخطر شهر مشهد به صورت ضربتی شناسایی، بازدید و از لحاظ ایمنی مورد ارزیابی قرار گیرد.
   عزیزی بیان کرد: در مجموع، ارزیابی اولیه از برخی از اماکن نا ایمن شهر مشهد حاکی از آن است که این اماکن شرایط بکارگیری سیستم های اعلام و اطفا حریق را دارند و اگر این مهم به صورت حداقلی در مرحله اول مورد استفاده قرار گیرد، شاهد کاهش حوادث و آتش سوزی ها در این مکان ها خواهیم بود.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 238
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .