•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 404
   کد: 201956
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
   مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی خبرداد؛

   پیشنهاد همکاری با شورای اسلامی شهر مشهد در راستای ایجاد مرکز تخصصی در زمینه مشاغل حوزه شهری

   مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: یکی از پیشنهادات و درخواست ما از شورای اسلامی شهر مشهد ایجاد یک مرکز تخصصی در زمینه مشاغل حوزه شهری است.
   پیشنهاد همکاری با شورای اسلامی شهر مشهد در راستای ایجاد مرکز تخصصی در زمینه مشاغل حوزه شهری

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، افشین رحیمی گل خندان در نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد ضمن تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای اظهار کرد: در حال حاضر مهارت آموزی صرفا در جغرافیای مراکز فنیو حرفه ای نیست بلکه 500 واحد صنفی مشغول مهارت آموزی در محیط واقعی کار هستند و 25 مجموعه صنعتی همچون ایران خودرو، فولاد خراسان، نیان الکترونیک و... به آموزش فنی و حرفه ای در حوزه صنعت و صنف مشغول هستند همچنین در 85 درصد دانشگاه ها مراکز تی ام سی سی فعال هستند.
   وی افزود: همچنین برای دانش آموزان متوسطه اول نیز یک بخش آموزشی تحت عنوان «ایران مهارت» ایجاد شده است که دانش آموزان باید در پایان سال تحصیلی آموزش یک مهارت را سپری کنند.
   مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی بیان کرد: علاوه بر این در حوزه آسیب های اجتماعی 11 کمپ برای آموزش زندانیان، ساکنان حاشیه شهر و... ایجاد شده است و در سالی که گذشت 660 نفر در حاشیه شهر مشهد تحت عنوان طرح نجات فارغ التحصیل شدند و در کارگزوه اقتثادی استانداری خراسان رضوی نیز هفت میلیارد تومان برای حمایت آموزش دیدگان اختصادص داده شده است که با نرخ چهار درصد توسط کمیته امداد در اختیار افراد قرار خواهد گرفت.
   رحیمی خندان خاطرنشان کرد: امسال به نام جهش تولید نامگذاری شده است و شعار ما در این زمینه «جهش مهارت پیش نیاز جهش تولید» است و برنامه ریزی ما برای تحقق این شعار ایجاد 6 مرکز تخصصی کسب و کار در شش ماهه ابتدایی سال است.
   وی اضافه کرد: به طور کلی هرساله 130 هزار نفر در دو بخش دولتی و خصوصی از خدمات مرکز فنی و حرفه ای استفاده می کنند.
   مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی در خصوص ارائه درخواستی های خود از شورای اسلامی شهر مشهد و مدیریت شهری گفت: درخواست اول ما اختصاص بازارچه حمایتی از مشاغل خرد و خانگی برای 660 نفر فارغ التحصیل طرح نجات است به این معنا که این مکان به مدت یک سال به صورت رایگان یا با نرخ پایین در اختیار این افراد قرار بگیرد.

   رحیمی خندان تصریح کرد: موضوع دوم در راستای استفاده از فرهنگ سراها و واگذاری مدیریت است که سبب افزایش تنوع و کیفیت کار می شود و سومین درخواست ما ایجاد یک مرکز تخصصی در زمینه مشاغل حوزه شهری است.
   حوریه جمالی پور

   تعداد بازدید: 404
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .