•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 280
   کد: 202356
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد خبرداد؛

   بررسی موانع موجود در مسیر سبز اختصاصی دوچرخه سطح شهر

   مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد از تعبیه بیش از 180 کیلومتر مسیر سبز اختصاصی دوچرخه در سطح شهر خبرداد.
   بررسی موانع موجود در مسیر سبز اختصاصی دوچرخه سطح شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدمهدی اسدی با بیان این مطلب، اظهار کرد: دوچرخه همواره به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاک در سراسر دنیا شناخته شده است. در همین راستا شورای اسلامی پنجم شهر مشهد از همان ابتدای شروع فعالیت خود اقدامات لازم را جهت استفاده صحیح از دوچرخه به جای خودروی شخصی را در ردستور کار خود قرار داده است.

   وی افزود: در حال حاضر با توجه به نگاه ویژه شورای اسلامی شهر و شهردار مشهد، بیش از 180 کیلومتر مسیر سبز اختصاصی دوچرخه در سطح شهر تعبیه شده و قرار است که در فاز فاز نخست با تعدا 400 دوچرخه و 40 ایستگاه دوچرخه به بهره برداری برسد. در ادامه نیز این رقم به دو هزار دوچرخه با 150 ایستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

   مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد با بیان اینکه استفاده از دوچرخه تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلودگی هوا کلانشهرها دارد، تصریح کرد: این امر نیازمند یک فرهنگ عمومی در میان شهروندان است؛ اما متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی نه تنها خود از دوچرخه استفاده نمی کنند؛ بلکه با مسدود کردن مسیرهای سبز ویژه دوچرخه و عدم رعایت حقوق شهروندی، باعث دلسرد شدن سایرین در استفاده از دوچرخه می شوند.

   اسدی بیان کرد: سد معبر، تردد موتور سیکلت ها و عابران پیاده از مسیرهای دوچرخه از جمله این مشکلات هستند که در صورت عدم رعایت برخی مجبور به اعمال قانون و اقدام توسط مراجع زیربط خواهیم بود.

   غزاله شهیدی 

   تعداد بازدید: 280
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .