•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 177
   کد: 202437
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

   پلمپ 47 انبار ضایعات در منطقه 4 از ابتدای سال 99

   سومین جلسه شورای سلامت منطقه چهار شهرداری مشهد با حضور مسئولین شهرداری این منطقه و نمایندگان ادارت و سازمان های مرتبط با دستور کار استقبال از ماه های محرم و صفر برگزار شد.
   پلمپ 47 انبار ضایعات در منطقه 4 از ابتدای سال 99

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا غلامی در حاشیه این جلسه اظهار کرد: با توجه به مصوبه کارگروه سلامت شهرستان در ستاد استانی کرونا، در مناطق قرمز و نارنجی شیوع کرونا، به منظور تامین سلامت شهروندان ایستگاه های صلواتی همزمان با دهه ولایت برپا نشده است.
   وی با بیان اینکه منطقه چهار در وضعیت قرمز قرار دارد و نسبت به مناطق دیگر با توجه به تراکم جمعیتی و بازارهای ایثار و فردوسی و ...، تعداد بیشتری ابتلا به کرونا در این منطقه گزارش شده است، افزود: در صورت تداوم شرایط موجود امکان صدور مجوز برای برپایی ایستگاه های صلواتی در ماه محرم وجود نخواهد داشت.
   شهردار منطقه چهار به اقدامات گسترده این منطقه برای جلوگیری از شیوع کرونا اشاره و بیان کرد: از نهم اسفند ماه سال گذشته تاکنون فعالیت های ویژه ای در این خصوص انجام شده و محل های پرتردد به صورت روزانه و مستمر توسط چهار اکیپ با استفاده از تجهیزاتی مانند خودروی فشار قوی، مه پاش، سمپاش دستی و ... ضد عفونی شده است.
   غلامی با تاکید بر اینکه تا شکست کامل بیماری کرونا اقدامات پیشگیرانه به طور مستمر انجام می شود، خاطرنشان کرد: تاکنون برای ضدعفونی معابر، مراکز درمانی و بیمارستانی، کلانتری ها، جایگاه های سوخت، مراکز خرید، سرویس های بهداشتی، مخازن زباله هزار و 100 لیتری، پل های هوایی، ایستگاه های اتوبوس و ... از 345 هزار لیتر محلول استاندارد ضدعفونی کننده استفاده شده است.
   وی اضافه کرد: همچنین در این مدت 130 انبار ضایعات که خود می توانند کانونی برای انتشار این بیماری باشند، شناسایی و 47 مورد از آن ها پاکسازی، ضدعفونی و پلمپ شده است.
   شهردار منطقه چهار با اشاره به کمک به اقشار نیازمند و آسیب پذیر در برابر بیماری کرونا توسط تشکل های مردمی، شهرداری مشهد و ... تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری چهار هزار بسته معیشتی، 50 هزار بسته بهداشتی و بیش از 18 هزار پرس غذای گرم در بین این خانواده ها توزیع و حساب دفتری تعدادی از آن ها با مغازه ها تسویه شده است.

   غلامی گفت: علاوه بر این 21 هزار 650 پوستر، بنر و بروشور اطلاع رسانی با مضامین مختلف جلوگیری از راه های شیوع بیماری کرونا در سطح منطقه نصب شده است.

   وی ادامه داد: در این مدت مراکز ورزشی و تفریحی بوستان های سطح منطقه تعطیل شدند و بنرهای اطلاع رسانی و علائم هشداردهنده برای جلوگیری از استفاده شهروندان از وسایل بدنسازی و زمین های بازی کودکان در بوستان ها نصب شده است.
   در سال 99 حتی یک مورد ابتلا به سالک در منطقه 4 گزارش نشده است
   شهردار منطقه چهار در بخش دیگر سخنان خود در خصوص بیماری سالک اظهار کرد: در سال های اخیر فعالیت های گسترده ای در زمینه پیشگیری از ابتلا و به حداقل رساندن گسترش بیماری سالک با همت و تلاش پرسنل شهرداری این منطقه و همکاری رابطین و کارشناسان مراکز بهداشت و دستگاه های ذیربط در منطقه چهار انجام شده است.
   غلامی در پایان ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در این زمینه خاطرنشان کرد: با وجود اراضی بایر بزرگ رها شده در قسمت هایی از سطح منطقه و رهاسازی گسترده خاک و نخاله در این اراضی و احتمال گسترش بیماری سالک، با اقداماتی که در این زمینه انجام شده خوشبختانه از ابتدای سال 99 تاکنون حتی یک مورد ابتلا به سالک در منطقه گزارش نشده است.
   شایان ذکر است در ادامه این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسات قبل این شورا، گزارشی از اقدامات ویژه عید قربان و ذبح دام ارائه شد.
    

   تعداد بازدید: 177
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .