•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 163
   کد: 202744
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰

   هرس 1500 اصله درخت و درختچه در سطح منطقه 7 طی هفته گذشته

   شهردار منطقه هفت مشهد از هرس 1500 اصله درخت و درختچه و هرسه بیش از 22هزار متر مربع پرچین طی هفته گذشته در سطح منطقه به منظور زیبا سازی معابر، فرم دهی، جلوگیری از خطرات احتمالی و ایجاد یکنواختی بیشتر در سطح فضای سبز شهری خبر داد.
   هرس 1500 اصله درخت و درختچه در سطح منطقه 7 طی هفته گذشته

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین فرهادیان با بیان اینکه فضای سبز بیشترین نقش را در تصفیه و کاهش آلودگی هوا در محیط های شهری بر عهده دارد، اظهار کرد: با هدف ایجاد بستری یکنواخت و زیبا با تلاش نیروهای واحد فضای سبز منطقه، بازپیرایی 120 متر مربع فضای سبز، کاشت 850 بوته پرچین و کاشت 80 اصله نهال در هفته ای که گذشت در دستور کار قرار گرفته است.
   وی با اشاره به اینکه کاشت گل های دائمی در طول سال، علاوه بر زیبایی چهره شهر، موجب شادابی روحیه شهروندان می شود، افزود: یکی از انواع مختلف گیاهانی که زینت بخش پارک ها و فضای سبز شهری است و کم و بیش به شکل های مختلف کاشته می شود، گل های دائمی هستند که طی هفته گذشته 6 هزار و 200 بوته آن در سطح منطقه کاشته شده است.
   شهردار منطقه هفت بیان کرد: به منظور زیبا سازی معابر، فرم دهی، جلوگیری از خطرات احتمالی و ایجاد یکنواختی بیشتر در سطح فضای سبز شهری تعداد هزار و 500 اصله درخت و درختچه و بیش از 22 هزار متر مربع از پرچین های سطح منطقه هرس شدند.
   فرهادیان اقدامات اداره فضای سبز برای مهار ویروس کرونا را بر شمرد و خاطرنشان کرد: در هفته ای که گذشت به کارگران فضای سبز تعداد دو هزار و 300 عدد ماسک، دو کیلوگرم کلرگرانوله، محلول ضدعفونی و دستکش عرضه شده است همچنین ضد عفونی و گند زدایی 62 چشمه سرویس بهداشتی، دو نوبت لوازم بازی کودکان، 56 نوبت وسایل ورزشی در دستور کار قرار گرفته است.
   وی اضافه کرد: فضای سبز از لحاظ تأثیرگذاری در کنترل استرس های روحی روانی و بهبود روحیه مردم، زیباسازی منظرشهری، همچنین تأثیرات آن در کاهش آلودگی های صوتی، گرد و غبارهای محلی، کاهش درجه حرارت، کنترل اثر سو اشعه های مضر خورشیدی، ماورای بنفش و ... نقش به سزایی دارد که در این راستا کاشت درخت و افزایش سرانه فضای سبز در سطح منطقه از سرمایه های اصلی و پایدار فضای سبز به شمار می آید که این مهم در اولویت برنامه ریزی در سطح منطقه قرار دارد. 

   تعداد بازدید: 163
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .