•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 393
   کد: 203188
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد خبر داد؛

   شهرداری مشهد پیشرو اجرای عملیات مقابله با بحران کرونا در بین کلانشهرهای ایران

   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: مدیریت شهری مشهد مقدس در مقابله با بحران کرونا در بین تمامی کلانشهرهای ایران عملیات سریع تر و گسترده تری را انجام داده و بر اساس مستندات و گزارش های انتشار یافته از این اقدامات در شهرداری دیگر کلانشهرها نیز الگو برداری شده است.

   شهرداری مشهد پیشرو اجرای عملیات مقابله با بحران کرونا در بین کلانشهرهای ایران

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان این مطلب، افزود: شهرداری مشهد در اوایل اسفندماه سال گذشته با درک اهمیت و حساسیت موضوع عملیات مقابله با بحران کرونا را برنامه ریزی و در چند حوزه آغاز نمود که اقدامات صورت گرفته تا امروز مورد تقدیر و تحسین سایر دستگاه ها و متخصصان امر قرار گرفته است.

   وی با تفکیک اقدامات صورت گرفته در چند بخش اقدامات حمایتی، تامین و تجهیز امکانات، امور آموزشی و اطلاع¬رسانی و امور ویژه کارکنان و مراجعان شهرداری، گفت: در بخش اول که اقدامات حمایتی از اقشار آسیب پذیر، مراکز درمانی و کسب و کار شهروندان بوده، تاکنون بیش از 62 هزار بسته معیشتی به ارزش بیش از 16.5 میلیارد تومان بین ساکنین مناطق کم برخوردار و افرادی که کسب و کارشان در اثر بحران کرونا آسیب دیده بود توزیع شده است. همچنین 30 میلیارد تومان کارت خرید یک میلیون تومانی به ۳۰ هزار نفر از کارگران خدمات شهری، عمرانی، فضای سبز، پاکبانان و... اهدا گردید.

   خواجه نائینی در رابطه با اقدامات حمایتی از مراکز درمانی شهر، با اشاره به اعطای کمک 5 میلیارد تومانی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حمایت از کادر درمان و توسعه تجهیزات و خدمات پزشکی، افزود: همچنین مبلغ 2.5 میلیارد تومان به جهاد دانشگاهی مشهد به منظور راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه تشخیص مولکولی پرداخت شده است.

   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات حمایتی در راستای حمایت از کسب و کارهای شهروندان در دوران بحران کرونا می توان به بخشودگی عوارض شغلی، کسب و پیشه تجاری موقت شهرداری در سه ماهه ابتدایی سال جاری، بخشودگی 50 درصد اجاره بهای ماهانه و مالکانه واحدهای تجاری در تملک شهرداری در مدت مذکور و بخشودگی اجاره دوره تعطیلی کلیه فضاهای فراهنگی، تفریحی، ورزشی، پیاده روها و محوطه های عمومی، بازارهای سیار و سایر مواردی که طبق مصوبات استانی مقابله با ویروس کرونا تعطیل بودند؛ اشاره کرد.

   رئیس کمیسیون پشتیبانی ستاد مقابله با کرونای شهرداری مشهد، ادامه داد: علاوه بر آن دیگر اقدامات در این حوزه شامل بخشودگی آبونمان تمامی تاکسی های تحت نظارت شهرداری از ابتدای اسفند سال گذشته تا پایان خرداد ماه سال جاری، اعطای مهلت پرداخت بدهی مرتبط با خدمات صدور مجوز فعالیت های مرتبط با مدیریت شهری تا تیر ماه سال جاری و بخشودگی 50 درصد بهای یاد شده در سه ماهه ابتدایی سال جاری و همچنین اعطای مهلت سه ماهه به تمام بدهی ها و چک های شهروندان است.

   وی همچنین با اشاره به بخش دوم عملیات شهرداری در رابطه با تامین 18 میلیارد تومان اعتبار برای تهیه و تولید امکانات و تجهیزات بهداشتی مورد نیاز در مقابله با ویروس کرونا، گفت: تامین و توزیع بیش از دو میلیون ماسک بهداشتی ویژه کارکنان، مراجعان و فعالان در محیط های پرخطر و راه اندازی خط تولید ماسک بهداشتی ویژه کارکنان شهرداری و اهدا به سایر دستگاه های اجرایی و مراکز درمانی، با ظرفیت تولید روزانه 10 هزار عدد ماسک N95 از اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

   به گفته خواجه نائینی خرید و استقرار یک دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل در عرصه میدان شهدا جهت استفاده در مواقع اضطراری، تامین 30 هزار قرص ویتامین D3 برای کارگران خدمات شهری و فضای سبز، تامین مایع ضدعفونی کننده سطوح جهت گندزدایی اماکن عمومی و معابر شهری، تامین تجهیزات موردنیاز مه پاشی و گندزدایی محیط های عمومی و تامین تجهیزات مورد نیاز جهت غربالگری ورودی ساختمان ها و اجرای عملیات ضدعفونی محیط از دیگر اقدامات شهرداری بوده است.

   معاون شهردار مشهد در رابطه با اقدامات ویژه برای کارکنان و مراجعان شهرداری، اضافه کرد: این بخش نیز شامل تشکیل تیم های پزشکی سیار برای معاینه و تست موارد مشکوک ابتدا به ویروس کرونا، تامین دستگاه های تب سنج برای ورودی تمامی ساختمان های شهرداری و الزام مراجعان به انجام تست تب سنجی و استفاده از محلول ضدعفونی دست، پایش روزانه سلامت کارگران خدمات شهری و فضای سبز مناطق، انجام تست تشخیص کرونا با کیت های مخصوص ویژه کارکنان شهرداری، راه اندازی سامانه تلفن داخلی 2115 ویژه کارکنان شهرداری با پاسخگویی دراین خصوص و الزام مراجعان به ساختمان های شهرداری نسبت به استفاده از ماسک های بهداشتی در مبادی ورودی می شود.

   وی در پایان به اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی شهرداری در خصوص مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: انتشار محتوای آموزشی و هشدار دهنده در سازه های محیطی، مطبوعات و رسانه های مجازی در کنار آموزش بیش از 10 هزار پرسنل اجرایی خدمات شهری، فضای سبز، خدمات، نقلیه و... به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشی در دوران کرونا و تولید و توزیع پوستر، بروشور و سایر اقلام درخصوص اطلاع رسانی علائم، نحوه مراقبت و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در سطح شهر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از جمله فعالیت های صورت گرفته در این زمینه است.

   تعداد بازدید: 393
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .