•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 247
   کد: 203688
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
   مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد وخدمات ایمنی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   ساختمان های نا ایمن دولتی زیر ذربین کارگروه ایمن سازی اماکن پرخطر/ وجود 1007 ساختمان بسیار پرخطر در مشهد

   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: کارگروه ایمن سازی اماکن پرخطر به زودی به سراغ ساختمان های اداری ناایمن می رود.
   ساختمان های نا ایمن دولتی زیر ذربین کارگروه ایمن سازی اماکن پرخطر/ وجود 1007 ساختمان بسیار پرخطر در مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آتشپاد دوم امیر عزیزی، با اشاره به تقسیم بندی اماکن ناایمن به سه دسته اظهار کرد: دسته اول اماکن تجاری و مجتمع‌هایی است که از گذشته بدون پایان کار در حال بهره‌برداری هستند، گروه دوم بازار و اماکن قدیمی بوده که ممکن است در گذشته پایان کار هم گرفتند اما استاندارد ایمنی و استحکام بنا ندارند و گروه سوم را نیز برخی از ساختمان‌های مسکونی با تعداد بالای ساکن که برخی ممکن است مربوط به نهادهای دولتی باشند و شهروندان در آن ساکن هستند و همچنان پایان کار ندارد تشکیل می‌دهند.
   وی با بیان اینکه وظیفه این کارگروه انجام بازدید های تخصصی در سه حوزه است، افزود: از اول مرداد ماه تا اول شهریور ماه نزدیک به ۲۰ بازدید مشترک صورت گرفته و چهار جلسه هم در مناطق با حضور مالکان اماکن پرخطر و یا نا ایمن در مناطق مختلف شهرداری مشهد برگزار شده است.
   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: تعداد اماکنی که در مرحله اول با کمک شهرداران مناطق شناسایی شده حدود سه هزار اماکن مختلف اعم از اماکن تجمعی تا یک پیک‌نیک پرکنی پرخطر است که به سطح بندی آنها پرداختیم.
   عزیزی بیان کرد: در سطح اول حدود هزار و هفت اماکن تجمعی بسیار پر خطر وجود دارد و اکنون کارگروه روی اماکن سطح اول متمرکز است و ما سعی می‌کنیم در بازه زمانی دو تا سه ماهه بازدید و شناسنامه‌ نگاری این اماکن را انجام دهیم.
   وی اضافه کرد: با توجه به این که بازدیدها نیاز به تعداد بیشتری کارشناس داشت، ذیل کارگروه، تیم بازرسان ویژه تشکیل شده و حدود ۵۰ نفر نیرو از نظام مهندسی، آتش نشانی و اداره کار از این هفته بازدیدها را با ساعت بازتر و ضربتی انجام می‌دهند که بتوانیم به جمع‌بندی سریع تری برسیم.
   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد تصریح کرد: تمرکز ما روی اماکن تجمعی مثل پاساژها، بازارها، هتل‌ها و اماکن تجمعی درحال بهره‌ برداری بدون پایان کار است وقتی این اماکن پایان کار نگرفتند از نظر ما و سازمان نظام مهندسی یک کارگاه ساختمانی است و قابلیت بهره ‌برداری ندارد.
   عزیزی گفت: بررسی سطح ایمنی ساختمان های دولتی که بیشترین حجم تردد افراد در آنها وجود دارد در دستور کار کارگروه ایمن سازی اماکن پرخطر و نا ایمن شهر مشهد قرار دارد و بزودی این مکان ها زیر دربین کارشناسان آتش نشانی و اعضای کارگروه قرار خواهد گرفت .
   وی ادامه داد: در حال تدوین کتابچه قوانین ایمنی آتش نشانی هستیم زیرا بخش عمده‌ای از مسوولیت‌ها در این کارگروه به شهرداران سپرده شده و نظارت ‌ها به عهده آنها است به همین منظور نیاز است تا این افراد از قوانین و مقررات ایمنی مباحث سیستم مقررات ایمنی ساختمان و مبحث ۲۲ اطلاعات داشته باشند تا به موقع جلوی تخلفات احتمالی را بگیرند.
    

   تعداد بازدید: 247
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .