•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 286
   کد: 206337
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
   با حضور سرپرست برنامه ریزی شهرداری مشهد انجام شد؛

   برگزاری نشست بین المللی "روز کلان شهرها" با موضوع چالش های کرونا در دنیا

   رئیس گروه همکاری های بین المللی علمی و تخصصی شهرداری مشهد از برگزاری وبینار بین المللی متروپلیس با عنوان" متروپلیتن دی" و با حضور سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و نماینده کلان شهر مشهد خبر داد.
   برگزاری نشست بین المللی "روز کلان شهرها" با موضوع چالش های کرونا در دنیا

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد "حمید رضا اصفهانی زاده" با اشاره به اهداف اصلی متروپلیس یا همان انجمن کلان شهرهای جهان گفت: هدف اصلی متروپلیس ارتقای توسعه شهری پایدار در شهرهای بزرگ به منظور بهبود کیفیت زندگی شهروندان از طریق هدایت شبکه ‌جهانی کلان‌شهرها و نظارت بر مسیر توسعه مناطق کلان‌ شهرهای مهم جهان بوده و ماموریت این انجمن، گسترش همکاری‌های بین‌المللی شهرهای بزرگ دنیا است.
   وی گفت: وبینار بین المللی این انجمن با نام" متروپلیتن دی" World Metropolitan Day 2020 16مهرماه جاری (1399) با موضوع چالش های کرونا در دنیا با حضور 84 شرکت کننده از سراسر دنیا به صورت مجازی برگزار شد و خانم دکتر مهربان سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به عنوان عضو اصلی هیات مدیره این انجمن و نماینده شهرداری کلان شهر مشهد، در این وبینار علمی تخصصی شرکت کردند.
   اصفهانی زاده همچنین افزود: این رویداد به مناسبت گرامیداشت سالگرد اعلامیه مونترال درباره مناطق شهری (۲۰۱۵)، در ۷ اکتبر، روز جهانی کلان شهرها و با هدف تشویق گفتگو بین ذی نفعان گوناگون در مدیریت کلان شهرها و طرح پرسش هایی درباره سه موضوع مختلف چارچوب حاکمیت کلان شهرها؛ راه حل های نهادی، تصمیم گیری و اقدامات جمعی، نابرابری های کلان شهرها؛ منازعات شهری و راه حل های اجتماعی – مکانی و دموکراسی برای همه؛ مشارکت شهروندان در مقیاس کلانشهری برگزار شد.
   رئیس گروه همکاری های بین المللی علمی و تخصصی شهرداری مشهد، ادامه داد: سخنرانان شرکت کننده در این وبینار بین المللی ابعاد مختلف هر یک از موضوعات فوق الذکر را با تمرکز بر بحث کرونا تشریح کردند و پیچیدگی و شکنندگی فضاهای شهری از نکات کلیدی بود که توسط سخنرانان مطرح و نیاز به برنامه ریزی برای مواجهه با این گونه از چالش ها در آینده اعلام شد. همچنین افزایش خشونت ها در فضاهای شهری در اثر فاصله گذاری های اجتماعی و قرنطینه و مباحث اقتصادی، نیاز به درک اهمیت هماهنگی بین مرزهای اداری، بین شهری و روستاها، از دیگر مواردی بود که توسط سخنرانان مورد بررسی قرار گرفت.
   اصفهانی زاده بیان کرد: برگزاری وبینار بین المللی متروپلیتن دی هم زمان به سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه برای علاقه مندان و شرکت کنندگان این کنفرانس ترجمه شد.
   لازم به ذکر است که شهرداری مشهد، عضو هیات مدیره انجمن کلان شهرهای جهان بوده و شهردار مشهد قائم مقام منطقه ای متروپلیس است.

    

   تعداد بازدید: 286
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   3 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .