•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 136
   کد: 206639
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   نظارت هوشمند بر ساخت وساز در حریم شهر با تصویر برداری هوایی

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد گفت: در راستای نظارت و جلوگیری از ساخت وساز در حریم مشهد، تصویربرداری از 86 هزار هکتار، از حریم مشهد با استفاده از پهپاد انجام شده است.
   نظارت هوشمند بر ساخت وساز در حریم شهر با تصویر برداری هوایی

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان امروز در جلسه علنی شورای شهر مشهد که با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در حوزه دولت الکترونیک و شهردار مشهد برگزار شد با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه شهر هوشمند افزود: یکی از اولویت هایی که در دستور کار قرارگرفت نظارت برحریم شهر مشهد به صورت هوشمند با استفاده از پهپاد و تجهیزات الکترونیک و پیشرفته بود.
   وی اضافه کرد: در همین راستا تا کنون از 86 هکتار از اراضی حریم مشهد با دقت 1.500 و به صورت 3 بعدی سازی با روش نوین و در حداقل زمان ممکن تصویر برداری شده است.
   وی تصریح کرد: در ادامه این کار و با حمایت های شهردار و شورای شهر، مقدمات نظارت هوشمند و همچنین تصویربرداری پاناروما برای کل شهر فراهم شده است.
   رجائیان، با اشاره به اینکه شورای پنجم شهر مشهد با رویکردی علمی، موضوع هوشمندسازی شهر را در دستورکار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: برهمین اساس، اقدامات زیربنایی مختلفی برای رسیدن به اهداف مدنظر در تحقق شهر هوشمند، در بخش زیرساخت‌های فیزیکی، سخت‎ افزاری و نرم‌افزاری شکل گرفته است.
   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده شاهد بهبودهای قابل توجهی در عرصه ایجاد زیرساخت های لازم جهت هوشمند سازی فرایندها در شهرداری مشهد بوده‌ایم.
   وی در ادامه با اشاره به مصوبه شورای شهر درخصوص، مکلف شدن شهرداری به سه‌ بعدی سازی نقشه های مناطق توس و ثامن، اظهارکرد: در کنار اجرای این مصوبه، 5 اقدام شاخص و مهم دیگر نیز در دستورکار سازمان فاوا قرار گرفت که در کشور کم‎ نظیر هستند.
   رجائیان گفت: در این مسیر اگر حمایت ویژه شورای پنجم نبود، بدون شک در اجرای این پروژه کلان با موانع متعددی روبرو می‌شدیم لذا امیدواریم در ادامه با حمایت‌های مستمر شورای شهر، دستاوردهای شکل گرفته نهادینه شده و جایگزین روش‌های مرسوم شوند.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 136
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .