•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 110
   کد: 207426
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد؛

   آثار تاریخی و معاصر مشهد، خط قرمز شهرداری است

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: قطعا بافت های تاریخی ارزشمند و معاصر جز خط قرمزهای ما بوده و در شیوه نامه مرتبط با حفظ بناهای تاریخی نیز نکات مهمی را لحاظ کرده ایم و معاونت شهرسازی نیز به جد پیگیر موضوعات مرتبط خواهد بود.
   آثار تاریخی و معاصر مشهد، خط قرمز شهرداری است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در رابطه با ضرورت حفظ بافت های تاریخی در شهر مشهد، اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان بازآفرینی در شهرها، بازآفرینی فضاها و بافت‌های تاریخی شهرهاست و این موضوع در شهر مشهد نیز جز اولویت ‌های سازمان قرار گرفته و به آن ماموریت داده شده که بهسازی و بازآفرینی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و هسته مرکزی شهر را در دستورکار خود قرار دهد.
   وی افزود: قطعا بافت های تاریخی ارزشمند و معاصر جز خط قرمزهای ما بوده و در شیوه نامه مرتبط با حفظ بناهای تاریخی نیز نکات مهمی را لحاظ کرده ایم و معاونت شهرسازی نیز به جد پیگیر موضوعات مرتبط خواهد بود.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر ضرورت حفظ آثار تاریخی و معماری و شهرسازی بر جای مانده از گذشته بر کسی پوشیده نیست. رویکرد حفاظت از بناها و بافت های تاریخی در زمانی که عوامل آسیب رسان به آن با شدت و قوت بیشتری ایفای نقش می کند، حساسیت بیشتری را می طلبد.
   حسین نژاد تصریح کرد: برای حفظ بناها و بافت‌ های تاریخی باید ابزارهایی در اختیار افراد قرار داد تا آن ها خود به حفظ یک بنای تاریخی یا بافت تاریخی تشویق شوند.
   وی تاکید کرد: پرداختن به نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده زمینه ساز ایجاد محورهای گردشگری خواهد بود که در نهایت به‌ عنوان یکی از محرک‌ ها و روش‌ های احیای فضاهای تاریخی شهری و جذب گردشگر مورد استفاده قرارمی گیرد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تاکید کرد: از این رو تیم مدیریت شهری در دوره پنجم در این رابطه با همه توان خود پای کار آمده و از هیچگونه حمایتی دریغ نخواهد کرد.
   غزاله شهیدی

    

   تعداد بازدید: 110
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .