•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 308
   کد: 207559
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
   درخواست های مردمی 137 به ثمر نشست؛

   کاهش آب گرفتگی و آب افتادگی معابر منطقه 6 با اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی در سال جاری

   شهردار منطقه 6 مشهد از اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی برای احداث کانال آب های سطحی در جهت کاهش آبگرفتگی و آب افتادگی معابر این منطقه در سال جاری خبر داد.
   کاهش آب گرفتگی و آب افتادگی معابر منطقه 6 با اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی در سال جاری

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الله حیدری که در ادامه طرح نهضت پاسخگویی، با حضور در مرکز 137، پاسخگوی تماس های تلفنی شهروندان با این مرکز بود، در پاسخ به درخواست های شهروندان جهت رفع موارد آبگرفتگی، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که این منطقه در موضوع آبگرفتگی دارد و درخواست های زیاد شهروندان از 137 در این حوزه، بازدیدهای مستمر توسط شهردار مشهد و همچنین تیم اجرایی منطقه از نقاط معرفی شده توسط شهروندان به 137 و نقاط شناسایی شده توسط کارشناسان، صورت گرفت.
   وی افزود: در سال جاری و در ادامه اقدامات صورت گرفته برای رفع نقاط و معابر دارای آبگرفتگی و آب افتادگی که از سال های گذشته صورت گرفته است، تاکنون شش و نیم میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شده است و پیش بینی می شود که حدود 3 میلیارد تومان دیگر نیز برای جمع آوری آبهای سطحی شهرک شهید بهشتی اختصاص یابد و به سرجمع این مبلغ اضافه شود.
   پلمب 827 ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه 6 مشهد
   حیدری گفت: یقینا با این اقدامات، آبگرفتگی معابر کاهش می یابد اما این اقدام نیازمند ادامه پیگیری ها در سال های آینده است. مهم ترین پروژه های این حوزه نیز شامل معابر شهید صدر، محمدآباد 26، شهید صدوقی، تقاطع شهید صدوقی و شهید شیرودی، تقاطع شهید شیرودی و چمن، تقاطع چمن و مصلی، مصلی و رستمی، حر 31، بولوار بصیرت، حدفاصل شهرک شهید رجایی تا باهنر، حر 12، پورسینا 2، شهرک شهید بهشتی و خیابان پورسینا بوده است.
   وی در ادامه به اقدامات حوزه نظارت بر ساخت و سازها به عنوان یکی دیگر از درخواست های پرتکرار شهروندان پرداخت و خاطرنشان کرد: در 7 ماهه نخست سال جاری، 827 ساخت و ساز غیر مجاز و متخلف، پلمب شده است و یک هزار و 236 ساخت و ساز غیر مجاز نیز اخطاریه دریافت کرده اند، همچنین هفت هزار و 697 متر مربع از ساخت و سازهای غیر مجاز نیز بعد از دریافت حکم از کمیسیون ماده 100، قلع بنا شده است.
   احداث مجتمع ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده در دستور کار منطقه 6
   شهردار منطقه 6 مشهد گفت: مشاغل مزاحم و آلاینده در برخی نقاط این منطقه مانند شهرک شهید رجایی، بسیار زیاد و به صورت متراکم وجود دارد که برای ساماندهی این صنوف، در پی تماس های مردمی، تا کنون اقدامات لازم صورت گرفته است اما هنوز احداث مجتمع های ساماندهی مشاغل مزاحم در این منطقه انجام نشده است که این مهم در برنامه های سال آینده قرار خواهد گرفت.

   تعداد بازدید: 308
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .