•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 323
   کد: 207626
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
   مدیر پژوهشکده مشاغل شهرداری منطقه 11؛

   طرح پژوهشکده مشاغل گامی در راستای آشنایی شهروندان با ظرفیت های اشتغال زایی

   مدیر پژوهشکده مشاغل شهرداری مشهد گفت: یکی از برنامه های طرح پژوهشکده مشاغل این است که ساکنان منطقه 11 با ظرفیت‌ های اشتغال ‌زایی منطقه خود بهتر آشنا شوند و کسب‌ وکاری متناسب با نیازهای بومی خود ایجاد کنند.
   طرح پژوهشکده مشاغل گامی در راستای آشنایی شهروندان با ظرفیت های اشتغال زایی

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آنیتا رفیعی در خصوص پژوهشکده مشاغل اظهار کرد: توجه به اشتغال‌زایی و مبارزه با بیکاری یکی از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد زیرا بیکاری سرمنشأ بسیاری از معضلات، آسیب‌ ها و جدایی اجتماعی است.
   وی افزود: آموزش‌های مهارتی بستری مناسبی برای بروز خلاقیت‌ ها و توانمندی‌های افراد است که به همت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11، طرح پژوهشکده مشاغل برای نخستین ‌بار در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، ترویج کارآفرینی و افزایش فرصت‌های اشتغال‌زایی، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷در این منطقه راه‌اندازی شده است.
   مدیر پژوهشکده مشاغل شهرداری مشهد بیان کرد: در طرح پژوهشکده مشاغل با در نظر گرفتن ساختار سنی جوان کشور، تلاش شده تا با ارائه آموزش ‌های مهارتی و معرفی فرصت ‌های شغلی جدید، نرخ بیکاری را کاهش دهیم زیرا در حال حاضر جوانان ﺑﻪ دﻻﯾﻞ ﻓﺮدی، ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ از جست ‌و ‌جوی ﺷﻐﻞ مناسب خود دﻟﺴﺮد می شوند.
   رفیعی خاطرنشان کرد: اهداف اصلی طرح پژوهشکده مشاغل مهارت‌آموزی، تسهیل فرآیند آشنایی و راهنمایی شهروندان با مشاغل مختلف به‌منظور ترویج کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، تعریف و تولید مشاغل جدید و گسترش ارتباطات با نهادهای دست‌اندرکار و استفاده از ظرفیت‌های محلی است.
   وی اضافه کرد: در این طرح ما به دنبال شناسایی نیازهای بنیادین، کاربردی و توسعه ‌ای در حوزه مشاغل و معرفی آن به شهروندان، برگزاری همایش‌های علمی در زمینه انتخاب شغل، کارآفرینی، انگیزشی، بازدید از کارخانجات، کارگاه‌ها و مزارع، برگزاری جلسات مداوم هم‌اندیشی و هم‌آموزی، تشکیل گارگروه‌های اصناف و جذب مدرسان داوطلب برای آموزش در مناطق کم‌برخوردار و توانمندسازی اقشار کم برخوردار هستیم.

   مدیر پژوهشکده مشاغل شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 200 رویداد در این پژوهشکده در حوزه های کشاورزی، محیط‌زیست، فنی و مهندسی، خدمات، اداری و مالی و آموزشی و فرهنگی نظیر پرورش انواع دام و طیور سودمند، تعمیرات، بازاریابی، بیمه، بورس، تبلیغات و تولیدات ادبی و هنری برگزار شده است.
   رفیعی تصریح کرد: یکی از برنامه های طرح پژوهشکده مشاغل این است که ساکنان منطقه 11 با ظرفیت‌های اشتغال ‌زایی منطقه خود بهتر آشنا شوند و کسب‌ وکاری متناسب با نیازهای بومی خود ایجاد کنند. بر این اساس پس از تحقیق و جست و جو بهترین افراد در حوزه های مختلف شناسایی می شوند و در غالب وبینار اطلاعاتی همچون میزان سرمایه گذاری، مکان شغل، تعداد نیروی های انسانی مورد نیاز، مزایا و معایب هر شغل، میزان درآمد، بازاریابی، فروش و... را به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.
   وی ادامه داد: این پژوهشکده هیچ بودجه ای ندارد و اساتید به صورت افتخاری و عام المنفعه با ما همکاری می کنند. همچنین از اسفند ماه سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا، فعالیت های این پژوهشکده به صورت مجازی پیگیری می شود و شهروندان و می توانند با مراجعه به صفحه تلگرام و اینستاگرام پژوهشکده به آدرس @mashaghelzone از برنامه های متنوع آموزشی به صورت رایگان استفاده کنند.
   گفتنی است دوره های آموزشی رایگان، جلسات هم آموزی، معرفی مشاغل زود بازده و درآمدزا، جلسات همخوان و تور مشاغل مجازی، از جمله خدماتی است که توسط این پژوهشکده در فضای مجازی ارائه می شود.
   حوریه جمالی پور

    

   تعداد بازدید: 323
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .